Benim Sambapos'um Kombo menü yapmıyor :(

Herkese selamlar.

Herkesin sambapos’u kombo menü yaparken benimkinin yapmaması çok gücüme gidiyor.
Aşağıda ki linki harfiyen uyguladım. Yetmedi sildim tekrar uyguladım. Yetmedi Sambapos’u tekrar yükledim. Ürün etiketlerine “Combo” ve " Comboprice" seçenekleri geliyor. Ayrıca ürün tanımlarının altında da mevcut. 1 ürünü main, 1 ürünü side, 1 ürünü de drink yapıyorum. Her şeyi yapıyorum bir combo yapamıyorum :slight_smile:

Bana yardımcı olursanız sevinirim. Acaba nerede yanlış yapıyorum ?

https://kb.sambapos.com/4-43-karma-menu-uygulamasi-nasil-yapilir/

Merhaba
Karma menüden farklı olarak aşağıdaki adımları uygulayıp, işletminzin yapısına göre konfigüre edebilirsiniz.

Nasıl Çalışır
gif-min

1 Beğeni

Bu da sanırım aynı mantık ama karma menü eylem ve kurallarının sizce 5.2.26 'da çalışmama ihtimali var mı? Her şeyi yaptım çünkü. Günlerdir defalarca silip tekrardan belki gözden kaçırdığım bir şey vardır diye yazdım. Yetmedi Intelligent Auto Combo 'yu veri tabanı araçlarından içe aktardım. Karma menüyü çalıştırmak için ekstra bir şey yapmama gerek var mı? Ürünlerden menü oluşturmak gibi v.s…?

Senin için kurulumu yaptım

https://kb.sambapos.com/4-43-karma-menu-uygulamasi-nasil-yapilir/ burdaki ne göre yap ama görseldekini takip et yazılım da 2 yerde hata var

1. Hata

<size 25>{0}</size><br/>Müsterinin Kazanci ₺[=F(TN('{ORDER DETAILS:O.Price.sum:Order.IsSelected}')-TN('{ORDER DETAILS:MT.ComboPrice.sum:Order.IsSelected}'),'0.00')]:{0}

üstekini ilgili yere yapıştır

2. Hata

Promotion olması gerekli

bu 2 yeri düzeltirsen sorun kalmayacak

Yazıcı Şablonu Değişmesi lazım
image

[LAYOUT]
-- General layout
<T>Adisyon
<J00>{TICKET DATE} / {TIME}|{TICKET TYPE} No:{TICKET NO}
{ENTITIES}
[='{TICKET TAG:Not Ekleyin}' !='' ? '<L01>Not: {TICKET TAG:Not Ekleyin}':'']
<F>-
{ORDERS}
<F>=
<EB>

{DISCOUNTS}
[<J10>Toplam İkram:|{ORDER STATE TOTAL:İkram}]
{SERVICES}
<J10>Toplam:|{TICKET TOTAL}
{PAYMENTS}
<DB>
<F>=
<C10>T H A N K Y O U

[DISCOUNTS]
<J00>{CALCULATION NAME} %{CALCULATION AMOUNT}|{CALCULATION TOTAL}

[SERVICES]
<J00>{CALCULATION NAME}|{CALCULATION TOTAL}

[PAYMENTS]
<J00>{PAYMENT NAME}|{PAYMENT AMOUNT}

[ORDERS]
-- Default format for orders
<J00> * [='{PORTION}' == '' ? '{QUANTITY}x {PRODUCT NAME}':'{QUANTITY}x {PORTION} {PRODUCT NAME}']

{ORDER TAGS}

[ORDERS:İkram]
-- Format for gifted orders
<J00>- {QUANTITY} {NAME}|**GIFT**
{ORDER TAGS}

[ORDERS:İade]
-- Nothing will print for void lines

[ORDER TAGS]
-- Format for order tags
<*J00> * {ORDER TAG NAME} | {ORDER TAG PRICE}

[ORDERS GROUP|GROUP TAG]
<L01>{QUANTITY}x {GROUP KEY}

[ORDERS FOOTER]
<R>Kombo Toplamı: {GROUP SUM}

[ENTITIES:Masa]
-- Table entity format
<L00>Masa: {ENTITY NAME}

[ENTITIES:Müşteri]
-- Customer entity format
<J00>Müşteri: {ENTITY NAME} | {ENTITY DATA:Telefon}
<L00>{ENTITY DATA:Adres}
[<L00>Kalan Bakiye:|{ENTITY BALANCE} ₺]
1 Beğeni

1. Ürün Etiketi Başlıklarının Eklenmesi

Ana Menü > Yönetim > Ayarlar > Program Ayarları > Genel Ayarlar > Ürün Etiketi Başlıkları > buraya Combo,ComboPrice yazın.

Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, Kaydet butonuna tıklayın.

2. Ürün Etiketi Editörünün Düzenlenmesi

Ana Menü > Yönetim > Ürünler > Ürün Etiketi Editörü > burada, yapmak istediğiniz kombo için Combo Sütunundan Main, Side ve Drink olacak ürünleri seçin. ComboPrice sütununa ise ilgili ürünlerin komboya dahil olduklarında alacakları yeni fiyatları yazın.

Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, Kaydet butonuna tıklayın.

Buradan Gerisi için KO-Kombo.zip (2.5 KB) devam ediniz.

3 Beğeni

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
İlgili dökümanda gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

1 Beğeni

Aynı anda kaç tane kombo menü yapabiliriz ?
Mesela benim içinde bir ve iki tane main olan farklı kombo menülerim var.
Yapmadan sorayım dedim:))

burdan yapabilirsiniz

Combo-1
ComboPrice-1

image

Eylemlerde ilgili kuralı kopyalayın ve düzenleyin
image

Kuralda 2 yeri kopyalayın ve düzenleyin
image
image

Yazdırmada şablonda değişiklik yaptım

Kombo Şablonu

image

[ORDERS GROUP:]
[ORDERS GROUP|GROUP TAG]
<C01>--- {GROUP KEY} ---

[ORDERS:GROUP TAG=*]
<J00> * {QUANTITY}x {PRODUCT NAME}|[=F(TN('{PRICE}')+TN('{ORDER TAG TOTAL:Promotion}'))]

[ORDERS FOOTER]
<R>Toplam: {GROUP SUM}

Mutfak Şablonu

image

image

[ORDERS GROUP|GROUP TAG]
<C01>--- {GROUP KEY} ---

<J00> * {QUANTITY}x {PRODUCT NAME}

Ek Olarak

image
<J10>Müşterinin Kazancı:|[=F(TN('{PLAIN TOTAL:Promotion}')*-1)] ₺

image

[LAYOUT]
-- Genel düzen 
<div style="font-size:20px;font-family:Calibri"><table><tr><td width=170 align=Center><b>      K E B A P     K O N A Ğ I</b></td></tr></table></div>
<div style="font-size:18px;font-family:Calibri"><table><tr><td width=170 align=Center>    ⊶ 𝐻𝒶𝓎𝒶𝓉𝒶 𝐿𝑒𝓏𝓏𝑒𝓉 𝒦𝒶𝓉 ⊷</td></tr></table></div>
<div style="font-size:20px;font-family:Calibri"><table><tr><td width=170 align=Center><b>☎      0212  597  10  34     ☎</b></td></tr></table></div >
<div style="font-size:10px;font-family:Calibri"><table><tr><td width=170 align=Center>M.Fevzi Çakmak Mh Fatih Cd No:333 Çardaktepe Arnavutköy</td></tr></table></div>
<div style="font-size:12px;font-family:Calibri"><table><tr><td width=245 align=Center>                   🌐 http://kebapkonagi.net</td></tr></table></div>

——————————————————————————————————————————
<div style="font-size:11px;font-family:Tahoma"><table><tr><td width=100>{TICKET DATE} - {TICKET TIME}</td><td  width=150 align=Right>{TICKET TYPE} No: <b>{TICKET ID}</b></b></td></tr></table></div>­

[='{TICKET TAG:Sipariş No}' !='' ? '<C11>SIRA NO: {TICKET TAG:Sipariş No}':'']
[='{TICKET TAG:Teslimat Saati}' !='' ? '<L>Teslimat Saati: {TICKET TAG:Teslimat Saati}':'']
<div style="font-size:12px;font-family:Tahoma">
<table>{ENTITIES}<tr>
    <td width=250>[='{TICKET TAG:Sipariş No}' !='' ? 'SIRA NO: {TICKET TAG:Sipariş No}':'']</td>
    <td width=250>[='{TICKET TAG:Teslimat Saati}' !='' ? 'Teslimat Saati: {TICKET TAG:Teslimat Saati}':'']</td>
    <td width=250>[='{TICKET TAG:Not Ekleyin}' !='' ? 'Not: {TICKET TAG:Not Ekleyin}':'']</td>
    <td width=250>[='{ENTITY DATA:Samba Kart:Puan}'!=''?'':'      Sizinde Kebap Konağı Kartınız Olsaydı <br/>      Bu Alışverişten ( {TICKET TAG:Puanınız} ) Puan Kazanırdınız ']</td>

</tr></table></div>
<div style="font-size:11px;font-family:Calibri"><table><tr><td width=160 align=Left>ADET         ÜRÜN ADI </td><td  width=75 align=Right>TUTAR</td></tr></table></div>    
<div style="font-size:14;font-family:Calibri"><table>{ORDERS}</table></div>

<div style="font-size:14px;font-family:Calibri">
<table>

<tr>
     <td width=160 align=Left>[Genel Toplam </td><td  width=90 align=Right>[=F(TN('{TICKET TOTAL}')-TN('{CALCULATION TOTAL:Samba Kart İskontosu}')+TN('{ORDER DETAILS:O.Price.sum:(MT.Combo=Main) OR (MT.Combo=Side) OR (MT.Combo=Drink)}')-TN('{ORDER DETAILS:MT.ComboPrice.sum:(MT.Combo=Main) OR (MT.Combo=Side) OR (MT.Combo=Drink)}'),'0.00')]] ₺</td>
</tr>
<tr>
     <td width=160 align=Left>[Kombo İndirimi </td><td  width=90 align=Right>- [=F(TN('{ORDER DETAILS:O.Price.sum:(MT.Combo=Main) OR (MT.Combo=Side)  OR (MT.Combo=Drink)}')-TN('{ORDER DETAILS:MT.ComboPrice.sum:(MT.Combo=Main) OR (MT.Combo=Side) OR (MT.Combo=Drink)}'),'0.00')] ₺]</td>
</tr>
{DISCOUNTS}
{SERVICES}
{TAXES}
{PAYMENTS}
<tr><td width=160 align=Left>[Toplam </td><td  width=90 align=Right>{TENDERED TOTAL} ₺]</td></tr>
<tr><td width=160 align=Left>[Para Üstü </td><td  width=90 align=Right>{CHANGE TOTAL} ₺]</td></tr>
<tr><td width=160 align=Left>[Kalan Ödeme </td><td  width=90 align=Right><b>{REMAINING TOTAL} ₺</b>]</td></tr>
</table>
</div>

<font size="3,5"> -=≡ 𝓐𝓕𝓘𝓨𝓔𝓣 𝓞𝓛𝓢𝓤𝓝 ≡=- </font>

[DISCOUNTS]
<tr><td width=160 align=Left>{CALCULATION NAME} </td><td  width=70 align=Right>{CALCULATION TOTAL} ₺</td></tr>

[SERVICES]
<tr><td width=160 align=Left>{CALCULATION NAME} </td><td  width=70 align=Right>{CALCULATION TOTAL} ₺</td></tr>

[TAXES]
<tr><td width=160 align=Left>{TAX NAME} </td><td  width=70 align=Right>{TAX AMOUNT} ₺</td></tr>

[PAYMENTS]
<tr><td width=170 align=Left>Ödeme {PAYMENT NAME} </td><td  width=70 align=Right>{PAYMENT AMOUNT} ₺</td></tr>

[ORDERS]
-- Default format for orders
<tr><td width=200 align=Left>{QUANTITY}x {NAME}</td><td  width=50 align=Right>{PRICE} ₺</td></tr>

{SORTED ORDER TAGS}
{ORDER TAGS}

{ORDER TAGS}

[ORDERS:İkram]
-- İkram siparişler için format
<tr><td width=155><i>- {QUANTITY}x {NAME}</td><td width=95>-{PRICE} ₺  İKRAM</i></td></tr>

[ORDERS:İade]
-- Boş satırlar için hiçbir şey yazdırılmayacak

[*ORDER TAGS]
-- Format for order tags
<tr><td width=200><div style="font-size:12;font-family:Calibri"><i>      » {ORDER TAG NAME} [=TN('{ORDER TAG QUANTITY}') > 1 ? ' x{ORDER TAG QUANTITY}' : '   ']</i></div></td>
<td width=40 Align=Right><div style="font-size:12;font-family:Calibri">   [='{ORDER TAG TOTAL PRICE}' != '' ? '{ORDER TAG TOTAL PRICE} ₺' : '']</div></td>
</tr>

[ORDERS GROUP|GROUP TAG]
<tr><td width=200 align=Center><b>{GROUP KEY}</td><td width=50 align=Right>{GROUP SUM} ₺</b></td></tr>

<tr>
  <td width=105 align=Left>{QUANTITY}x {PORTION} {PRODUCT NAME}</td>
  <td width=95 align=Right>({PRICE} - [=TN('{ORDER TAG TOTAL:Promotion}')*-1])</td>
  <td width=50 Align=Right>[=F(TN('{PRICE}')+TN('{ORDER TAG TOTAL:Promotion}'))] ₺</td>
</tr>

{SORTED ORDER TAGS}
[SORTED ORDER TAGS]
-- Format for order tags
<tr>
<td width=200 align=Left><i>      » {ORDER TAG NAME} [=TN('{ORDER TAG QUANTITY}') > 1 ? ' x{ORDER TAG QUANTITY}' : '   ']</i></td>
<td width=50 Align=Right>[='{ORDER TAG PRICE}' != '' ? '{ORDER TAG PRICE} ₺' : '']</td>
</tr>

[SORTED ORDER TAGS:Promotion]
-- Format for order tags

[ENTITIES:Masa]
-- Masa Varlık formatı
<tr><td width=240>👨‍💼  {ENTITY NAME}     Garson:  {USER NAME}</td></tr>

[ENTITIES:Müşteri]
-- Müşteri varlık formatı
<tr><td width=220 align=left>👨‍💼  {ENTITY NAME}</td></tr>
<tr><td width=220 align=left>☎  0  ([=('{ENTITY DATA:Telefon}'+' ').substr(0,3)])  [=('{ENTITY DATA:Telefon}'+'').substr(3,3)]  [=('{ENTITY DATA:Telefon}'+'').substr(6,2)]  [=('{ENTITY DATA:Telefon}'+'').substr(8,2)]</td></tr>
<tr><td width=240 align=left>🏠  [='{TICKET TAG:Adres}'!=''?'{TICKET TAG:Adres}':'{ENTITY DATA:Adres}']</td></tr>
<tr><td width=240 align=left>[='{ENTITY BALANCE}' !='' ? 'Kalan Bakiye: {ENTITY BALANCE} ₺':'']</td></tr>

[ENTITIES:Samba Kart]
<tr>
    <td width=250 align=Center><b>>>>  KEBAP KONAĞI KART  <<< </b></td>
</tr>
<tr>
    <td width=140 align=Left>👨‍💼  {ENTITY DATA:Kart Sahibi}</td><td width=110 align=Right>Toplam Puan: {ENTITY DATA:Puan}</td>
</tr>
<tr>
    <td width=250 align=Right>     Bu Alışverişten Kazandığınız Puan : [=Math.floor(TN('{TICKET TOTAL}')*2)]</td>
</tr>
3 Beğeni

Çok güzel olmuş ilyas bey elinize sağlık

2 Beğeni

4.43. Karma Menü Uygulaması Nasıl Yapılır? – SambaPOS Knowledgebase

Buradaki 6.5. Komboyu İptal Et Kuralının Eklenmesi ile ilgili yerde bi eylem eksik yapılmış, Bundan dolayı 3lü kombo yapıldı o an biri İptal edildi ise komboyu bozmuyor. Buda hatalı işlem oluyor

bunu ilgili konuya eklerseniz sorun olmayacaktır.

Hali hazırdaki konudaki gibi yapılınca ilgi gif

Buda ilgili Eylem eklenince

Söz konusu değişiklik dokümana uygulanmıştır geri dönüşünüz için teşekkürler.

1 Beğeni

2 Beğeni