Belirli süreli iskonto tanımlama

Merhaba,

Günün Belirli bir saatinde otomatik tetiklenen ve tüm kayıtlı müşterilerin hesaplarına önceden belirlenen miktarda bakiye yükleyen otomasyon oluşturmak istiyorum. Kullanılmayan bakiyelerin ise belirli bir süre sonra silinmesi gerekiyor.

Nasıl yapılacağı konusunda yol gösterebilecek olan var mı?

@weefix merhabalar eminin kisa surede arkadaslar size cevap verecektir ma soyle senaryo seklinde aciklarsaniz en azindan onlar sizi daha iyi anlar ve size net cozumler sunabilirler .

Mesela tum kayitli misafirlerimize 1 yilini doldurduklarinda 1 alkollu icecek hediye etmek istiyorum 1 ay sure ile hesaplarinda aktif olsun ve ilk geldiklerinde bunuda bana uyari seklinde hatrlatsin siparis alirken ? Gibi ki sizi daha iyi anlayabilsinler yada yas gunu gelen misafirlere 1 hafta geceli olmak uzere 1 hamburger hatta sms ile mu misafire mesaj yollamak bile mumkun sistem uzerinden diye biliyorum kucuk bir tuyo size :grin: iyi aksamlar nacizane tavsiyemdi

Şu şekilde bir örnek senaryo verebilirim.

Belirli müşteriler ile anlaştım. Bunlara her öğlen yemek vermek üzere toplu bir fiyat verdim. Ancak şöyle bir şartımız var.

Anlaşmalı müşterilerin her birinin,

  • her gün saat 12 ile 16 arasında toplam 10 liralık alışveriş yapma hakkı var.
  • 15 liralık alışveriş yaparlarsa sadece 5 lira ödeyerek hesabı kapatabilirler
  • 5 liralık alışveriş yaparlarsa kalan 5 liraları ertesi güne devredilmez. saat 16 dan sonra kullanılmaz olur

umarım açıklayıcı olabilmişimdir

Kısaca otomatik iskonto mu? İstiyorsunuz
Bir alana. Bir bedava gib mi?
Bahsettiğiniz herşey yapılabilir fakat biraz zaman alır.
Daha da basitleştiriseniz bir tutorial paylaşabilirm.

@Sezgin otomatik iskonto diyebiliriz elbette. buradaki önemli detay sadece belli müşteri grubu için ve sadece belirli saatlerde geçerli olması

Şunlara bi bakın

Dediğim gibi yapılabilir ama zaman alır.

Dokümanlara göz atın. Yapmak istediğiniz yavaş yavaş şekillenecek.

Müşteri Tipleri

Saatlik Menü

Sadakat Kartı

Merhaba,
Dökümanları inceledim. Sanırım en mantıklı yol saatlik menü uygulamasındaki gibi saati kontrol edip başlangıç zamanı geldiğinde bir müşteri grubunun hepsine sadakat kartı uygulamasındaki gibi bakiye yüklemek.

sadakat kartı uygulaması ile beraber para puan toplayıp harcama uygulaması var. orada anlatıldığı gibi kural yazarak tüm kulanıcılarımın hesabına istediğim bakiyeyi yükleyebilirim. burada kafama takılan kısım şu. sadece o an etkileşimde olduğum kullanıcının değil de belli bir grubun hepsine nasıl bakiye yüklerim.

bu adımı hallettikten sonra geriye kullanılmayan bakiyeleri süre sonunda silmek kalıyor. Burada da başka bir sorun ortaya çıkıyor. Kullanıcıları borçlandırırken hesaplarında kalan bakiyeyi görüp ona göre borçlandırma kuralı yazmalıyım. hesaplarında olan o anki bakiyeyi nasıl görebilirim.

Kendi kendine ilerleyerek bu işi çözmek isteyen sizin gibi değerli kullanıcılarımız/bayilerimiz i gördükçe çok mutlu oluyorum.

Konu biraz daha ilerlesin, tıkandığınız yerde elimizden geldiğince yardımcı olurum.

Sadece kafayı açmak için şu şekilde bir fikir vereyim şimdilik.

1, Dökümanda anlatıldığı gibi, Müşterilerinize özel alan ile farklı bir grup oluşturun ve bu tip Müşterileriniz geldiğinde otomatik olarak Firma hesabından 10 TL tahsil edin. Kalanını da müşteri kendisi ödeyerek adisyonu kapatsın.
Bu şekilde hem ay sonunda firmaya ne kadar işlem yaptığınızı görebileceksiniz hem de hesaplara Bakiye yükleme Kullanıldı kullanılmadı sorgulaması yapmaktan kurtulacaksınız.