Barkodlu Adisyon çıktısı ile tahsilat yapılabilir mi?

Merhabalar potansiyel bir müşterimin isteği var.
Bu işletme hem masa düzeninde hemde sıcak perakende satış yapmakta. Cafe kısmında masada hesap yaz dediğimizde oluşan adisyonun barkodlu çıktısını alıp, ödeme kasasında bu barkodu okutarak ürünlerin tahsilatını yapmak mümkün müdür?

Not: Mekan çok yoğun olduğundan kasadaki kişinin masa seçip ödeme alması çok vakit kaybı oluyor.
bu sebeple tüm işlemlerin barkodla olması müşterinin özel isteği.
Şimdiden teşekkürler.

Şöyle bir örnek göstereyim ;

Veya ;

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim.
Deneyeceğim. İş görür sanırım.

Şimdi dikkat ettim de ; varlıkların özel alanı olan Barkod kısmında olmayacak sadece 1-9 arası numara olması gerekiyor.

Merhaba,
Bahsetmiş olduğunuz konunun dokümanını, aşağıdaki linkte bulabilirsiniz;

https://kb.sambapos.com/4-24-barkod-okutarak-adisyon-goruntuleme/

3 Beğeni

Buda bir çözüm ama, Barkodlu Masa ara ekranının çok kullanışlı olmayacağını düşünüyorum. Bunun yerine Tüm masalar bölümünü özelleştirip Entity Search Widget kullanmak daha iyi oluyor ki kullanan müşterilerimiz var, barkod değilde masa kartı kullanılıyor ki zaten aynı mantık.

1 Beğeni

Merhaba
Paket servisi için adisyonun barkodlu çıktısını alıp paketçilerden paket adisyonu alırken barkod okuyu ile okutatabilirmiyiz.paket servis yoğun olduğu için adisyonları kapatmak için paket adisyonları bulmak için çok zaman geçiyor…

Merhaba,

Belirttiğiniz şekilde bir yapımız mevcutta bulunmaktadır, bunun için genel merkezden veya yetkili bir bayiden destek alabilirsiniz.
Detaylı bir yapısı mevcut ama yeterince SambaPOS bilgim var diyorsanız anlatabilirim.

Müşteri arama kısmında isim ve telefon no ile arama yapmakta … Bende adisyon çıktısındaki barkotu müşteri telefonuna ayarlayıp bardot okuyucu ile okudugum adisyon çıkmazmı…çıkması lazım ama hata veriyor…

Task editör ekle
Komutu Adisyonu Görüntüle
Görev tipi ekle onuda da taska ekle

1 Beğeni

Barkod ve karekod ile bir çok senaryoya göre uyarlama yapılabilir. Mesela bir müşterimde paketçiler önce götürecekleri paketlerin barkodlarını okutuyor sonra bileklik okutuyor ve üzerine alıyor. Her okutmada bir önceki gütürdüğü siparişlerin ödemesini otomatik olarak kapatıyor.

Sizde barkodlarda adisyon id lerini kullanarak adisyonları otomatik olarak açtırabilirsiniz. Tabi bunun için bir dizi eylem ve kural eklemeniz gerekiyor. Uygulayacağınız senaryoya göre bu eylem ve kurallar değişiklik gösterir.

1 Beğeni

Merhaba
Adisyon altına çıkan barkota müşteri telefonunu kodlayabilirmiyiz…adisyon yazdırma şablonunda (bar) kısmına müşteri telni yazdığımda hata veriyor adisyonda barkod çıkmıyor.

yapılabilir diye düşünüyorum daha önce hiç denemedim. çünkü okutulan adisyonu direk açtırmak varken arama ekranıya yazdırıp müşteri seç diye uzun yoldan açtırmak kullanışsız bir yöntem. ayrıca kapanmış bir adisyon ise açmak istediğini müşteri numarasını barkodla okuttuğunuzda yeni bir adisyon açılacaktır. ancak adisyon id ile açarsanız ödenmiş bile olsa adisyon içeriğini görebilirsiniz.

Müşteri ara kısmında zaten isim ve telefon no ile arama yapabiliyoru barkot telefon numarası olursa en kısa yoldan adisyon çağırmış oluruz…id ile çağırma çok uzun ve karmaşık bir yol ayrıca yeni bir alan açmak gerekiyor buda işlemi daha da zorlaştirir

image

image

image

Telefon isim vs vs hem karmaşık hem istikrarsız
en iyi yöntem ID

ve ayrıca telefon da barkod olur

image

image

içeri paket bu şekilde hata veriyor

Telefon yaptınız galiba

paket adisyonlarda sorun barkod çıkyor ve okuyucuda barkod okuyor adisyonu buluyor ve kapatıyorum içeri ve gel ap paket leride hata veriyor