Aynı üründe Birden çok ayrıntılı siparişte zorluk

Israrcısınız anladığınıza dair, ki ben de ne istediğimi biliyorum. Söylediğiniz ve ısrar ettiğiniz şey benim istediğim şey değil bundan emin olabilirsiniz. Restaurant işinde olmayan her insan gibi çektiğimiz zorluğu ve isteklerimizi anlamanız biraz zor tabi. Benim söylediğimi Restaurant işinde olan her kime söyleseniz sizin anladığınız şey olmadığını söyleyecektir. Keşke pratikte sizinle karşılaşma şansımız olsaydı daha kolay anlatırdım diye düşünüyorum.

İlginiz için yine de çok teşekkür ederim.

Forumda size yardımcı olmaya çalışıyorlar. Sorununuzu halen anlayan olmadı. Bence bayililerden destek alınız

Bu şekilde olan kaç ürününüz var ?
Ben halâ sizi anladığımı düşünüyorum, sorununuzu çözebilirim.

Şu şekilde hızlı menü yapabilirsiniz. Burada sadece Döner var, siz ihtiyaca göre sık kullanılan ürünleri hızlı menüye ekleyebilirsiniz.

Herkese teşekkür ederim, Elbette herkes yardımcı olmaya çalışıyor farkındayım. Kısaca şöyle sorayım o zaman belki daha doğru olur. Bir kategorinin içeriğini yan tarafa tamamen gösterebilmek mümkün mü?

Yani

Dönere tıklayınca yan tarafta açılan kare içinde üst barda et ve tavuk hemen alt barında sandwich - tabak onun hemen altında 1 den 9 a sayılar ve hemen alt barında da döner özelliklerini gösteren diğer bar eklenebilir mi? Yani bütün bunları yanda alt alta görmem mümkün mü?

Şu konuyu dikkatlice okuyun, bu da başka bir çözüm olabilir.

SambaPOS’da Alt Özellik olarak bahsettiğimiz Order Tagleri yani Sipariş Etiketlerini 2 şekilde ekranda gösterebiliriz.

1. Default da herkesin kullandığı gibi Ürüne tıkladığınızda Ekranın sağında kalan Menü kısmının yerini alır ve orada Duruma göre Gruplandırılmış olarak yada onlarca hatta yüzlerce alt özellik olabilir.
  2. Görünüm durumu ise, Ask Question (Soru Sor) eylemi ile ürüne tıkladığınızda bir PopUp penceresi açılır ve orada Order Taglerinizi göstererek sorabilirsiniz.

Bunun haricinde Order Tagleri farklı bir şekilde gösteremezsiniz.
Yukarıda da anlattığım gibi Order Tag ler Gruplandırmaları Ekle Çıkarları aynı ekranın içinde verimli olmaz.

2 Beğeni
  1. Durumu yani popup menüyü ve eylemi nasıl yapabileceğimi anlatmanız mümkün mü?

Ali bey aşağıda belirtiğim dökümanda Popup ile sipariş etiketi ve porsiyon seçmenizi anlatan döküman mevcuttur adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kullanabilirsiniz.

4.19. Porsiyon ve Sipariş Etiketleri Açılır Pencereden (Popup) Nasıl Seçilir?

Porsiyonu popup olarak soruyor sıkıntı yok, etiket isimlerinin sonuna seçimi ibaresini eklememe rağmen etiketleri popup olarak sormuyor.Nerede hata yapmış olabilirim

Porsiyonlar popup olarak açılıyor etiketler açılmıyor? Hatayı nerede yapmışım lütfen yardımcı olun

Ali bey
1. Komut Ekleme

Ana Menü > Yönetim > Otomasyon > Komutlar > burada Komut Ekle üzerine tıklayın. kısmına eklediğiniz komut kısmına aşağıda paylaştığım kod ile değiştirir misiniz.

function getOrderTag(product,portion,returnType,key) {
var qs = '{getOrderTagGroups(productName:"' + product + '",portion:"' + portion + '"){name,min,max,tags{name}}}';

var data = JSON.parse(gql.Exec(qs));

data = data.data.getOrderTagGroups;

key = key.toLowerCase();

for (i = 0; i < data.length; i++)

{ if (data[i].name.toLowerCase().indexOf(key) > -1) { if (returnType == 'name') { return data[i].name; } var tagList=[];

for (j = 0; j < data[i].tags.length; j++) { tagList.push(data[i].tags[j].name); } return tagList.toString(); } } return ''; }

Bu komut bana attığınız linkteki ilk komutla aynı zaten. Bu komutu ve geri kalan tüm kurallar ve eylemi ekledim harfi harfine. Popup olarak açılan pencere porsiyonlar ilk olarak, ardından etiketler açılmalıydı ama etiketler açılmıyor. Veri tabanımı türkçe olarak kullanıyorum bu arada. Etiket gruplarının isimlerinin sonuna da seçimi ibaresini de eklemiş durumdayım.

Siz dediğimi uygularsanız sorun yaşamayacaksınız sizin attığınız görseldeki " ’ gibi işaretler komut farklı benim eklediğimde farklı bu paylaştığım komutu deneyip dönüş yapın lütfen.

Veysel bey bu döküman mobil uygulamada çalışıyomu pda larda popup çok büyük ve ekrana sığmıyo o yüzden porsiyon seçemiyoruz sadece bilgisayar ekranı içinmi geçerli yoksa popup u küçültme imkanımız varmı?

Haklısınız değişti, çok teşekkür ederim. Küçük ayrıntıları gözümden kaçırmışım.

Emeğinize sağlık.

Şu anda sadece bir özellik seçebiliyorum, birden fazla özellik seçebilmek için yapabileceğimiz bir şey var mı?

Yakup bey Mobile uyumlu bir modül değildir.

İstediğiniz böyle bir şey mi? Bunu menüye özel butonlar ekleyerek ve otomasyon komutları ile yapabilirsiniz.

4 Beğeni

Evet tam da budur. Resimli anlatım yaparsanız harika olur.