Ara sıra siparişin yazıcıdan çıkmaması

Merhaba, Bir restoranda v5 sorunsuz çalışıyor. Ara sıra (restoran yoğunken) girilen siparişin bir kısmı yazıcıya gidiyor - bir kısmı yazıcıdan çıkmıyor. Haliyle mutfaktan çıkmayan sipariş müşteriye ulaşmıyor. Sipariş adisyonda görünüyor ama mutfakta ki yazıcıdan çıkmıyor.

Böyle bir durum ile karşılaşan arkadaş oldu mu hiç? Çözüm için nasıl bir yol izlenebilir ?

Ben usb yazıcıda yaşamıstım. Lan yazıcısıyla sorunu cozdum

Bu sorunla bende 1 müşterimde karşılaştım. Çözümü şu şekilde buldum. Yazıcı tanımında karakter sayısı 46 veya 48 olarak kalmış ( nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok), ve galiba bu da bazı uzun isimli siparişlerde sorun oluşturuyormuş. Karakter sayısını 42 yaptım ve bir daha bu sorunla karşılaşmadım.
Bu arada yazıcı Aclass marka ethernetten bağlıydı.

1 Beğeni

Bizde aynı sorunu yaşadık yazıcı kablosunun jakı zarar görmüş ölçtürmenizi tavsiye ederim. yeni jakla sorunu düzelttik.

Merhaba isa bey bunu sebeplerinden birtanesi
Data kablosunun rc45 temassızlık var ise bundan kaynaklıdır sizler testır alarak test edebilirsiniz
2-Yazıcı ethernetli ise örnek olarak 192.168.1.7 ip yazıcı farklı etnernetli bir cihazda 192.168.1.7 ise ip çakışması olur ve yazıcı yine ürün çıkmaz
ilk olarak rc45 kafalarını kontrol edip tekrar basınız ve yazıcının ip değiştiriniz ipscan yazılım ile boş ip kontrol edin

1 Beğeni

Bu tarz sorunlar genelde network sorunlarından kaynaklanıyor.
Yapılan hatalardan biride şudur ;
Birden fazla terminaliniz var ise yazıcılarınızı her terminale ayrı ayrı tanıtınız.Bunun yanında birde server de olan yazıcı ismi ne ise terminaldede aynı ismi kullanmaya dikkat ediniz.

Servere tanıtılan bir yazıcıyı paylaşıp ,terminalden paylaşılan yazıcıyı kullanmak`ta bazen bunun gibi sorunlar ortaya çıkarabiliyor.

1 Beğeni

Önerileriniz için teşekkür ederim. Burada çözüm olarak sunulan bazı yöntemleri uygulayacağım. @Banned ; Yazıcı karakter sınırı 42 karakterdeymiş. @Yakup - @Akin mutfak kısmında jaktan kaynaklı problem olabilir haklısınız en azından yenilemenin bize zararı olmayacağını düşünüyorum. @Teknoloji Yazıcı tanıtım tekniğinizi buradan deneyeceğim. Şuan için sunucu üzerinde paylaşılan yazıcıya yönlendirme yapıyordum. Bunu her terminal özelinde aynı isim ile uygulayacağım. Burada bazen yazıcıya gönderme hatası da alıyordum. Bu yöntem ile bu hatadan da kurtulacağımı düşünüyorum. Faydalı bilgiler için teşekkürler,

Sırayla uygulayacağım işlemler
1-) Mutfak yazıcısının jakı tekrardan basılacak,
2-) Her terminale eternet yazıcısı tanıtılıp, yazıcılar kısmından yerelde ki tanıtılan yazıcı seçilecek.

Sonuçları belirli bir süre izleyip, burada ki konuyu tekrar güncelleyeceğim.

2 Beğeni

Her terminale exe kurmayin bence server olarak tanimladiginiz makinaya kullanici acin uzakmasaustu ile ana makinaya baglayin hem hizli hemde sorunsuz calisirsiniz. Her terminale yazici tanimlamasindan kurtulursunuz. Dikkat edilmesi gereken konu her kullaniciyi teker teker ana makinadan acip lisansi aktiflestirin lisans bulunamadi uyarisi alirsiniz yoksa. Benden bir kissa biliyorsunuzdur ama canlanmis olsun. Herkesin arefesi ve muteakiben bayrami kutlu olsun.

Rdp çok kullanışlı olmayan bir yöntem, kaldı ki ana kasa çoğu yerde i3 işlemcinin daha altında bir işlemci ve 4 gb gibi ram ile çalışmakta.
Her terminale exe kurmak en doğru yoldur. Yazıcı konusu o kadar büyütecek bir şey değil aslında yapılandırma doğru olursa sorun çıkmayacaktır.

İyi Bayramlar.

2 Beğeni