Anlamsız Yazıcı Hatası

Merhabalar.
İki müşterimde 1 haftadır yaşadığım yazcı sıkıntısı var. 4 yazıcının olduğu bir işletmede adisyon kapandığında bir yazıcı hata veriyor. Hata vermesinin hemen ardından ping attığımda cevap 1ms altında dönüyor. Yazıcı kuyruğuna baktığımda yazdırma işlemi kuyrukta bekliyor. İlginç olan şu ki, yazıcı kuyruğunu temizleyip tekrar gönderim yapıldığında pingte sorun yokken yazdırma sorunu devam ediyor. Bilgisayarı kapatıp açınca her şey yoluna giriyor.

İp çakışması olabilir ya da yazıcı ile ilgili olabilir. Yazıcıyı değiştirip denediniz mi

Aynı sorunu yazıcı adaptörünü değiştirerek çözmüştüm.

ip’ler static ve sadece benim cihazların çalıştığı farklı bir blokta. Dediğim gibi hata anında ping atıyorum, sorunsuz dönüyor.

Bunu deneyeceğim :slight_smile:

Herkes sadece kendi tecrubeleri dogrultusunda bir cozum oneriyor. Bende sunu deneyin dicem cunku ayni hata penceresi bendede bazen cikiyor.

Yazicinin kagit ayarlari var. Hani su 80x4000 mm felan yaptigimiz yerler. Ordaki ayarlari 1-2 defa farkli ayarlarda deneyin. Bende Bazi sewoo model yazicilarda sambapos Buna Benzer hata mesajlari gosteriyor. Bende cozumu kagit ayarlarini degistirip sambaposda normal calisincaya kadar hata mesaji gelmeyinceye kadar denemekte bu sekilde buldum.

Bilmem isinize yararmi.

Yukarıda yazılan tüm yöntemleri denedim ama sorunun sebebi farklıymış. Windows 7 güncellemelerini yüklediğimde sorunun oluşmaya başladığını farkettim. Güncelleme yapmadığımda tüm yazıcılar sorunsuz çalışıyor.