Advanced Split ve Logout Sorunu

Merhabalar,

Yabanci forumda Advanced Split kullanimini anlatan bir baslik var.

Deneme amacli olarak kurdum ve test ettim, sorunsuz calisiyor. (hazir paketi mevcut)

Fakat Terminal -> Server -> Otomatik Cik secili ise, istedigimiz secilde calismiyor.
image

Sorun söyle;
-> Split yapilacak ürün seciliyor

-> ödemesi aliniyor, yazicidan cikiyor.
-> Tekrar ayni masaya dönüs yapiliyor.

Buraya kadar normal. Fakat sorun burda basliyor.
->

Resimdede görülecegi üzere, MAVI ISARETLI ürünün üstüne geldigim ve + (ARTI) ve - (EKSI) butonlari görünmüyor. Kayboluyor.

Advanced Split oldukca ise yarar ve hosuma gittigi icin kullanmak istiyorum.

Bu sorunun sebebi ve cözümü ne olabilir?

Not:
Eger Terminal -> Server -> Otomatik Cik etkin degilse, sorun yok. Hersey calismasi gerektigi gibi calisiyor. Etkin oldugunda ise + ve - butonlari kayboluyor.

Konu hakkinda cözüm ve önerileriniz icin simdiden Tesekkürler

Erkan Kaplan

Erkan bey burada program doğru olanı yapmaya çalışıyor aslında,
Fakat kuralda eklediğimiz için tekrar masayı geri açıyor bundan dolayı bir karmaşa oluyor ödeme aldığınız terminalin otomatik çıkışını kapatarak kullanabilirsiniz yada Parçala Ödemenin masayı tekrar açmaması halini sizinle paylaşabilirim bunda otomatik çıkışı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

@veysel
Hocam bizde garson cok oldugu icin logout u kullanmak zorundayim. Garsonun kendiliginden logout olmayacagina ve unutacaklarina eminim. Parcali odemenjn tekrar masayi acmamasi halinde olayin bir esprisi kalmiyor ozaman. Tasi yardjmi ilede yaptirabilirim. Parcali odemeden sonra ayni masaya tekrar geldigi icin kolaylik sagliyor. Begendigim taraf burasi.

Bir tane Server ve dolapta kimse kullanmiyor. Bir tanede Client PC var.

Bu durum icin bir oneriniz var mi?

Iste bu **karmasayi ** cozesersek super bir eklenti olur.

1 Beğeni

Bunun için oto çıkışı terminalden seçerek değilde, Logout User eylemini oluşturarak belgeyi kapat ve Belge Ödendi Kontrolü kurallarının en alt satırlarına ekleyerek bu durumu düzeltebilirsiniz.

1 Beğeni

@veysel
Hocam cok tesekkürler.

Inanin herseyi yapabiliyorum da, bu Eylem kural meselesini tam olarak kavramis degilim. Dokumanlarda malum bildiginiz üzere.

Eskiden okullarda cin ali, cin ayse resimleri olurdu cocuklara harfleri ögretebilmek icin.
Acaba rica etsem bu tarz da anlatabilir misiniz? Inanin saka yapmiyorum… :slight_smile: Hem forumda da guzel bir belge olarak durmus olur.

Türkce olsada olur, ben onu bakarak almancaya uyarlarim.

Cok tesekkürler.
E. Kaplan

1 Beğeni