Adisyonları silme

Merhaba,

Sistem üzerinde çok fazla kayıt var ve bunları temizlemek Sambayı biraz hızlandıracaktır diye düşünorum ancak bu işlemi nasıl yapabilirim. Hangi tablolardaki kayıtları silmem gerekecek.

Birde
Bazen Garson sipariş terminalden sipariş almasına rağmen masa Seçilmemiş oluyor. adisyona sadece Açık adisyonlardan ulaşabiliyorum.

Bazende sisteme kayıt hiç girmiyorum ancak fiş bardan ve mutfaktan çıkıyor. (Çok nadir olsada)

Neden kaynaklanıyor olabilir

Behçet bey, ilk sorunuz için V5 pro kullanıyorum yavaş işliyor artık linki kontrol ediniz.

Diğer sorunlarınız ile ilgili genel bir problem yok sizin ağınız ile ilgili sorunlar olabilir, restoran yoğun zamanlarda mı yaşıyorsunuz, Ağınızı aynı anda müşterilerinize kullandırıyor musunuz bu durumlara dikkat ederek kontrol edip detaylı bilgi verebilirseniz yardımcı olmak isterim iyi çalışmalar.

Merhaba,
Network ler birbirinden ayrı Sambapos da bu hata yı yaşadığımızda 3-4 masanın olduğu bir günde yaşanıyor bu sorun farketmiyor yoğunluk olup olmaması.

Behçet bey,
Bahsettiğiniz sorunlar dediğim gibi genel veya şuana kadar bu şekilde bir sorun ile gelen bir müşterimiz olmadığından sorunun neyden kaynaklandığını anlamakta zorluk çekiyorum, fakat çok daha yoğun ve kalabalık işletmelerimizde bu tarz sorunlar yaşamıyoruz. Sorununuzu çözebilmemiz için canlı olarak görmek gerekebilir yada bu durumu yaşadığınızda kurulumunuzu gerçekleştiren bayi yada genel merkezden servis alabilirsiniz.
Bu konu için yazdıklarınızdan bir çözüm üretemeyiz .

1. sorunla bende zaman zaman karşılaşıyorum. Bir garson masada sipariş girerken başka bir garson masaya gir çık yaparsa veya aynı anda masayı taşımaya kalkarlarsa masa beyaz gözüküyor ama içinde sipariş oluyor. çok çok nadir bir durum bu.
  2. sorunuz da çok çok nadir de olsa pos yazıcılar askıya düşüyor. Eğer pos yazıcınız bilgisayar üzerinden paylaşımdayda bu durum daha sık oluyor. Network ile kullanıyorsanız daha az rastlanan bir durum. Önceki geceden kalan siparişler sabah bilgisayarı açtığınızda çıkabilir. bu hiç olmasın derseniz gün içinde 1 veya 2 kere yazıcıları kapattırıp açtırırsanız sıkıntı olmaz.