Adisyon yazdırırken dövizli tutarında yazdırma

Merhaba bir sorum var bulamadım ama forumda gözden de kaçırmış olabilirm. şimdi dövizx kuru tanımladım. ödeme ekranına geldi hesap yazdır dediğim de adisyonda örneğin 20 TL - 3 € 2,8 $ gibi yazdırmak istiyorum. nasıl yaparım.

Merhabalar Mehmet bey,

Şablonda kullanacağınız alanı paylaşıyorum burada dikkat etmeniz kısım; kur değiştikce bu alanda kur miktarını menuel ( (‘5,88’),(‘7,40’) ) olarak belirtmeniz gerekiyor.

<J10>Total:|{TICKET TOTAL} ₺
<J10> |[=F(TN('{TICKET TOTAL}')/TN('7,40'))] £
<J10> |[=F(TN('{TICKET TOTAL}')/TN('5,88'))] $
1 Beğeni

Ben para birimleri tanımlayarak aşağıdaki gibi yapıyorum, şablon yerine para biriminden kur değişikliklerini düzeltmek daha kolay oluyor… Ayrıca bu şekilde tahsilatları da döviz olarak yapmak mümkün oluyor.

<td width=160 align=left>Total Amount:</td><td  width=90 align=Right>[=F(TN('{TICKET TOTAL}')/TN('{EXCHANGE RATE:Dolar}'),'#,##0.##') ] $ </td>
 <td width=160 align=left>Total Amount:</td><td  width=90 align=Right>[=F(TN('{TICKET TOTAL}')/TN('{EXCHANGE RATE:Euro}'),'#,##0.##') ] € </td>
 <td width=160 align=left>Total Amount:</td><td  width=90 align=Right>[=F(TN('{TICKET TOTAL}')/TN('{EXCHANGE RATE:Pound}'),'#,##0.##') ] £ </td>
1 Beğeni