Adisyon Fişi Ürün Fiyatı Sıfır Olan

Adisyon Fişimde Fiyatı Sıfır Olan Ürünümün Etiket Fiyatlarını Ürün fiyatının Önüne toplam olarak getirebilmem mümkün mü ,bu kuralı şayet ürün fiyatım sıfır ise uygulamasını nasıl sağlayabilirim

Adisyon%20Fi%C5%9Fi

[LAYOUT]
– General layout
NARJIS GRILL
ROAD 721 BUILDING 2487 JID ALI
17761404

Date:{TICKET DATE}
Time:{TIME}
{ENTITIES}
Ticket No:{TICKET NO}
-
{ORDERS}
=

{DISCOUNTS}
[Toplam İkram:|{ORDER STATE TOTAL:İkram}]
{SERVICES}
Total:|{TICKET TOTAL}
{PAYMENTS}

=
W E L C O M E N A R J I S

follow me
Instagram: @narjisgrill.2

[DISCOUNTS]
{CALCULATION NAME} %{CALCULATION AMOUNT}|{CALCULATION TOTAL}

[SERVICES]
{CALCULATION NAME}|{CALCULATION TOTAL}

[PAYMENTS]
{PAYMENT NAME}|{PAYMENT AMOUNT}

[ORDERS]
– Default format for orders
- {QUANTITY} {NAME}|{TOTAL PRICE}
{ORDER TAGS}

[ORDERS:İkram]
– Format for gifted orders
- {QUANTITY} {NAME}|GIFT
{ORDER TAGS}

[ORDERS:İade]
– Nothing will print for void lines

[ORDER TAGS]
– Format for order tags
* {ORDER TAG NAME} | {ORDER TAG PRICE}

[ENTITIES:Masa]
– Table entity format
Masa: {ENTITY NAME}

[ENTITIES:Paketçi]
– Delivere entity format
Driver:{ENTITY NAME}

[ENTITIES:Müşteri]
– Customer entity format
Customer:{ENTITY NAME}
Mobil:{ENTITY DATA:Telefon}

Adress:{ENTITY DATA:Adres}

{NOTE}
NOTE:{NOTE}

Aşağıda belirttiğim alanları uygulayarak sipariş etiketlerinin toplamını ürünün toplam fiyatında göstermenizi sağlar.

[ORDERS]
-- Default format for orders
<J00>- {QUANTITY} {NAME}|{TOTAL AMOUNT}

Aşağıda belirttiğim ( | {ORDER TAG PRICE}) alanı silerek sipariş etiketlerinden fiyatı kaldırabilirsiniz.

[ORDER TAGS]
    – Format for order tags
    * {ORDER TAG NAME}
1 Beğeni

EVET Harika oldu Teşekkür ederim @veysel bey.

Sadece olabilir mi diye sormak istiyorum. Bu durumu sadece ürün fiyatı SIFIR olan ürünler için uygulayıp, ürün fiyatı olan diğer ürünler de etiket fiyatını gösterebilmemiz mümkün müdür?

Yani EĞER koşulunu kullanabilme durumumuz mümkün mü adisyonlarda

Yani mümkün duruyor fakat şablonda iki farklı kurgu yapacaksınız orası soru işareti.

Benim de kafamı karıştıran o oldu.

Fakat yapılabilirse harika olacak

Arkadaşlar adisyon fişimde ürün fiyatı sıfır olup etiket fiyatları olan ürünümün etiket fiyatlarını toplayıp ürün karşısına yazmasını şayet ürün fiyatı var ise etiket fiyatlarını normal şekilde yazıp fişimi yazdırabileceğim adisyon şablonuna IF ve ELSE kodlarını nereye yerleştirmem gerektiğine yardımcı olur musunuz Lütfen

Sipariş etiket grubunuzda ilgili etiket fiyatını sipariş fiyatına ekle seçeneğini seçerseniz istediğiz şekilde oluyor zaten.

@anon88389631 teşekkür ederim cevabınız için ama tekrar okumanızı rica edeceğim. söylediğiniz şey ürün fiyatı sıfır olan ürünler için doğru bir çözüm. fakat ürün fiyatı olup ek olarak ücretli olan etiketlerin fiş adisyonunda görünmesini istiyorum. Rica edeceğim tekrar okur musunuz , bir çözümünüz olursa sevinirim.

Ben gayet doğru okudum. Sizde sıfır fiyatlı ürünler için bir tane daha etiket seçeneği yaparsanız sorun kalmayacak. Hatta var olanı kopyasını oluştur diyerek oluşturabilirsiniz, etiket fiyatını siparişe ekle seçeneğini seçip ilişkilerden sıfır fiyatlı ürünlerimiz ile eşleştirme yapabilirsiniz. Yok bir etiket gurubu daha açmak zor geldi if Else ile yapacağım derseniz onu da siz bilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

1 Beğeni

@anon88389631 çözüm önerinizi dikkate alacağım gayet mantıklı geldi, önceki cevabımda da dikkatinizden kaçmışmıdır diye tekrar okur musunuz diye yazdım kötü bir niyetle söylenmiş bir cümle değildi. IF ve ELSE ile yapmak etiket grubu oluşturmaktan daha iyi gibi geliyor bana.
Adisyon ekranını ve elimdeki şablon çıktısı ekliyorum. kırmızı alanla seçili kısmın veysel beyin dediği gibi ikinci şartlanma kurgusu yaratarak çözebilmek IF ve ELSE ile çözebileceğimi düşünüyorum ama tam olarak doğru yere yerleştiremiyorum herhalde . Çözümü bulamazsam söylediğinizi uygulamak sorunu çözecektir. ilginiz için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim @anon88389631

1 Beğeni