1 adisyon da 2 3 sipariş

Paket servis te müşteri arıyor
sipariş veriyor
a b c ürünleri bi paket
a c d ürünleri bi paket
a b c ürünleri bi paket
bunları adisyon fişinde nasıl yazdırabilirim?
benim yaptığım otomasyon komutuna sipariş ayrıcını güncelle ekledim adisyon ekranında hepsini sıralıyor lakin adisyonu kapatınca sıralama yok fiş de de sıralama yok

yazıcı çıktısı

[ORDERS:SEPARATOR]
<tr><td width=245>{NAME}</td></tr>

Buna gerek yok diye düşünüyorum …
Default gelen Adisyon Ekle butonu ile zaten 3-5-7 … farklı sipariş alınabiliyor.

evet şu anlık onu kullanıyorum lakin pek kullanışlı değil

havaalınına yakınız müşteriler toplu sipariş veriyor ama herkes kendi paketinin ayrı olmasını istiyor
ödemeyi tek kişi yapıyor karttan yani sipariş ayrı ayrı ödeme tek

bu ekranı yazdırabilsem yeterli
alman usulünün tersi bu parçalı sipariş toplu ödeme

Denemedim ancak mantıken çalışır diye düşünüyorum.
Paket1 ayırıcısını ürün altında yazan yeni,çorbalar gibi ürün etiketi olarak işletin.
Yazdırma görevlerindende her bir paket için ayrı ayrı yazdırma görevi tanımlayın.

2 Beğeni

Esasinda FastFood turu isletmelerde cok ise yarayabilecek bir yontem. Hosuma gitti. El atalim bence bu konuya. Gelismeleri bildiririm.

1 Beğeni

Siparis alinirken;

Yazicidan ciktisi;

Sekil ve görünüm olarak hatalari var.
Henüz tam olarak cözemedim.

Hesap ciktisida boyle olabilir

2 Beğeni

Süpersin nasıl yapabilirim bunu

Burada şöyle bir durum var ;
Her paketin sahibi ayrı ayrı ödemek isteyebilir, rakamlar küsuratlı ve sipariş sayıları da farklı olabilir. Aynı olsa bile yine de kimin ne kadarlık alışveriş yaptığının bilinmesi gerekir. Bu yüzden her paketin toplamını ayrıca göstermek gerekir diye düşünüyorum. Her zaman siparişi 1 kişi ödeyecek şeklinde kesin bir şart olamaz, illaki bazen herkes kendi siparişinin parasını ödemek isteyecektir.

Sorununun kaynağı order tag grup kullanmam bu yüzden olmuyor

Order grup daki gibi yapsak olur gibi geliyor bana

yok olmaz.
Her paketin hesabini farkli farkli bu sekilde alamayiz.

Fakat farkli bir yontem ile alabiliriz…Film geliyor 1 sn

Alman ve Turk Usulu odeme seklini harmanlarsak asagidaki filmdeki gibi birseyler cikabilir ortaya…Sablonlarda ve 2-3 yerde düzeltme yapilirsa felan bitme ihtimali var. :slight_smile:

Paket 1,2,3,4 yerine, Paket Erkan, Paket Mustafa, Paket Ilyas gibi verilerde girilip alinabilir fakat hizli restaurantlarda Garsonlara cok fazla is yükü binecegi icin, otomatik olarak Paket,1,2,3,4 diyerek saydiriyorum. Bu sekilde sanirim daha iyi…Paket Ekle deyince COUNTER i +1 artirip, paket isimlerini ona göre ekliyor. Hesap alirkende, Paket1,2,3,4… yapisina göre hesap alinabilir…

Tek sorun var, oda PAket 1,2,3,4,5,6,… satirlarinin MANUEL olarak Garsonlar tarafindan SILINMEMESI gerekiyor. Yoksa sapitiyor, daha dogrusu kayiyor olusturulan Index.

Eger her PAKETIN hesabini ayri ayri cikmasini istiyorsak, bu sefer tamamen benim kullandigim ALMAN Usulu SPLIT i minciklamamiz gerekir ki oda biraz uzun olur. TR de sanirim sizin kullandiginiz alman usulu denilen odeme olayi biraz daha farkli.

Müsteriye extra bir soru sorulabilir: “Efenim hesap faturasinda, yekunatlar AYRI ayri mi yoksa butunlesik mi görünsün?” O zaman bütün paketlerin hesabi NAKIT olarak AYRI AYRI alinirsa, cikan hesap faturasinda da paketlerin ödeme yekunati takip edilebilir. ( Bu Türk usulu Split Ödeme)

Yok hayir tek bir sipariste, fatura farkli farkli cikacak sekilde isteniyorsa (buda alman usulu split odeme) ozaman durum cok daha farkli, secilen ürünleri splitt yapip tekrardan bir daha adisyon olusturup (farkli bir TICKET ID olusacaktir) o sekilde hesap alinabilir…Bu da TR de uzun bir yontem olur kanisindayim.

1 Beğeni

Paket -1
Kebap 15 ₺
Ayran 3 ₺
Salata 5 ₺
---- Toplam 23 ₺ ----

Paket -2
Kebap Extra 20 ₺
Ayran Kapalı 5 ₺
Salata Özel 8 ₺
---- Toplam 33 ₺ ----

=========================================
Genel Toplam = 56 ₺

şeklinde her paketin toplamları ayrılmalı bence …

image

Bu sekilde olabilir…Fakat bir sorun bitiyor, arkasinda iki sorun cikiyor :slight_smile:
Turk usulu hesap alma olayi cok karmasik :slight_smile:

Alt alta yazilamiyor…Üste yazsa?

image

Ara Toplam değilde, ona Paket Tutarı diyelim, bu şekilde de kullanışlı olur. Altta veya üstte olması çok elzem değil.