Yeni Tasarım Mutfak Ekranı ve Android Clienta Mutfak Bildirimi Göndermesi

Merhaba,
Yeni hazırladığımız bir videoyu sizlerle paylaşmak isterim.
Bu videoda sırasıyla;

• SambaPOS’a Login olmak için MiFare kart okuyucuların nasıl kullanıldığı
  • Kart kullanarak İkram ve İade yetkilisinden Onay alma
  • Yeni tasarım Mutfak Ekranı kullanımı ve amaçları
  • HTML tasarımlı Müşteri Göstergesinin çalışması
  • Android Client ile birlikte gelen Kurum İçi Haberleşme (Chat) özelliğinin kullanımı
  • Yeni tasarım Mutfak Ekranında hazır olan siparişlerin Android Client lara Notification (Bildirim) göndermesi
  • Android Client a şifre yazmadan QR kod okutarak giriş yapılması

gibi özellikler anlatılmıştır.

Videoya https://www.youtube.com/watch?v=xxAiEMDBF_k linkinden erişebilirsiniz.
Video hakkındaki yorumlarınızı ve sorularınızı bu başlık altında konuşabiliriz.

6 Beğeni

Hemen sorularıma sorayım

• MiFare kart okuyucuları Sambapos’a nasıl tanıtılır.
  • İkram ve iade işlemlerinde (Numberpad) admin pin sorması yeni versiyonlar da var mı?

Teşekkürler…

Klavye emulatorlu kart okuyucu kullanırsanız tanıtma derdiniz olmaz, USB ye bağlarsınız ve Klavyeden bilgi geliyor gibi okur ve imlecin olduğu yere yazar.

AdminPIN sorulması SambaPOS V5 de yaklaşık 2 yıldır olan bir özellik, sadece yeterince anlatmadık galiba, çok merak edildi. Otomasyon Komutu içerisinde Onay adındaki açılır menüden ayarlayabilirsiniz.

çok teşekkürler süpersiniz

RFID kart okuyucu olur mu?

olur ise kurulumu nasıldır?

notepad ile denedim her hangi bir kart no su falan yok

Milfare veya rfid kart okuyucu otomatik olarak tanıyo kullanıcıya şifre eklerken kartı okutursanız üzerindeki mumarayı ekleyecek ve enter tuşuna otomatik basacaktır
https://m.n11.com/rfid-gostergec-125khz-em4100-proximity-usb-kart-okuyucu-P255844122?cid=604001&gclid=CjwKCAjwns_bBRBCEiwA7AVGHpQ8LLGWBkd_ahKhSSrnXt2d5UdPEXR-ODuedBGv9l4ydLUf21P80hoCqIwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Benzer cihazları kullanıyoruz

1 Beğeni

Zamanında okulda bir hocam, Standartların en kötü yanı standartının olmamasıdır demişti. Okutmaya çalıştığının okuyucunun okuma aralığı ile denediğiniz kartlarının standartları farklı olma ihtimali çok yüksek. Yoksa, RFID de de olur Proximity de olur MiFare de olur, manyetik kart da olur, barkod veya QR kod da olur.

1 Beğeni

V3 den beri kullanıyoruz bu özelliği, garson girişi ve paket serviste.
Paketçi kartını okutuğunda otomatik paketi üzerine alıyor.

Artık V5 sürümüne geçmenizi şiddetle tavsiye ederim, V5 sürümünün çok güzel özelliklerini göreceğinizi düşünüyorum, iyi çalışmalar :blush:

" V3 den beri " dedim, V5 de kullanmadığımızı söylemedim zaten @bayhanazad :slight_smile:

1 Beğeni

merhaba,
Yeni tasarım Mutfak Ekranının nsıl yapılacağı ile ilgili bir dökümantasyon var mı?

Merhaba,

Videoda bahsedilen mutfak ekranına aşağıdaki döküman linkinden ulaşabilirsiniz.

Garson Bildirimli Mutfak Ekranı

1 Beğeni

detaylı olarak inceledim.
mobil clientlar ile haberleşme gibi süreçler olmadan, sadece mutfak erkranında bekleyen ürünleri gruplu olarak göstermek istiyorum. varlık ekranına özel kodlar ekleyerek bunu yapabilir miyim?

Kanber bey, kb.sambapos.com döküman adresimizde 3 farklı Mutfak Ekranı dökümanı bulunmakta bunları inceleyerek işleyişinize en uygunu hangisi ise o dökümanı uygulayabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkür Ederim @veysel

Tavsiyeniz üzerine 3 mutfak ekranını da kurdum.
https://kb.sambapos.com/4-13-mutfak-ekrani-nasil-hazirlanir/ adresindeki mutfak ekranında sipariş etiketleri görünmekte. Ticket Listener kullanıldığı için burada istediğim şekilde özelleştirme yapabiliyorum. Ancak ürünleri gruplayarak gösteremiyorum.

https://kb.sambapos.com/4-34-garsona-bildirim-gonderen-mutfak-ekrani-nasil-uygulanir/ adresinde ise gruplama mevcut. Burada Task Editör kullanılıyor. Bu sayede gruplama yapabiliyorum ancak mutfak ekranında sipariş etiketlerini gösteremiyorum. Content Template alanına görev yazıcısında belirtilen parametreleri girerek görünümü bir miktar özelleştirebiliyorum. Ancak bir şekilde parametreleri göstermenin yolunu bulamadım.

Gruplama yapan mutfak ekranını kullanmalıyım. Bu ekranı sipariş etiketlerini gösterecek hale nasıl getirebilirim.

1 Beğeni