Yemek sepeti lisans hatası

Merhaba
Aktif çalışan program da bu sabah yemek sepeti lisans doğrulanması hatası aldık. Mesaj sunucusunu güncelleyin ve lisansları sıfırlayın uyarısı verdi. Yaptım. Diğer ayarlarıda kontrol ettim. Kullanıcı adı uygulama gibi. Düzelmedi.

Merhabalar Abdulkadir bey müşterinizin uzak bağlantı bilgilerini mesaj olarak gönderebilirseniz bağlanıp kontrol edelim.

1 Beğeni

Abdulkadir bey bilgisayarınıza bağlandığımda iki mesaj sunucu çalıştırdığınızı tespit ettim (Samba.MessagingServer ve Samba.MessagingServerServiceTool) Samba.MessagingServer iptal edip yemek sepeti ayarlar kısmında bulunan mesaj sunucu kısmındaki localhostu kaldırıp yerine bilgisayarın ip adresini yazıp kaydet dediğimde sorununuz çözüldü iyi çalışmalar dilerim.

1 Beğeni

aynı hata bende de verdi ancak iki mesaj sunucusu yok nedeni nedir acaba

Merhaba uzak bağlantı bilgilerini mesaj olarak gönderebilirseniz bağlanıp kontrol edelim.

Hata sebebi lisansınız cp mail kısmınız küçük harfle tanımlanmış siz SambaPOS lisans girişi büyük harf ile yapmıştınız yemeksepeti lisans mailinde küçük büyük harfi duyarlı hareket ediyor bunu düzeltince sorununuz giderilmiş oldu.

bu kadar basit miymiş :smiley: ahahahah bu arada son bir sey sorsam simdi şükür entegrasyon acıldı ancak sipariş gelince ses cıkmıyor :open_mouth:

Bilgisayarım C:\Program Files (x86)\SambaPOS klasörünün içerisinde YemekSepeti Klasörü bulunmaktadır, bu klasörün altında SambaPosYemekSepetiV3Sound exe’ye sağ tıklayarak kısa yol oluşturun kıısa Yol oluşturduktan sonra sağ tıklayarak kopyala diyerek C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp klasörüne yapıştın, bu işlemler gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız durumunda ses sorununuzu gidermiş olacaksınız.

cok tesekkur ederim ankaradaysanız yada yolunuz duserse agırlamak ısterim emrah ben

Saolun İstanbul’dayım ben inşallah bir gün yolumuz düşer ziyaret ederiz.

1 Beğeni