Yemek sepeti adres sorunu

@TeknoHizmet

Hamdi bey @EmrBkts beyin paylaşımlarında aşağıdaki link vardı buldum halletim oldu valla :smile: teşekkürler

<size 20>Ödeme Şekli:{TICKET TAG:Ödeme Şekli}

Yukarı bakarsanız onu bende paylaştım :slight_smile:

1 Beğeni

@TeknoHizmet evet baktım zaten sizin sayenizde kurdum yemeksepetini ben burdayım dediniz cesaret geldi yavaş yavaş ihtiyaçım olanları karşılıyorum. Teşekkürler

Anlatmak istediğim bu uzun uzun online ödeme anlatımları yerine sadece online ödeme yazması

Aşağıdaki eylemi oluşturalım
Ödeme etiket eylemi

Etiket Adı : Ödeme Şekli
Etiket Değeri: [:Değer]

Aşağıdaki Kuralı Her Ödeme Şekli İçin Oluşturalım.

{TICKET TAG:Ödeme Şekli} Eşittir Online Kredi/Banka Kartı - Sipariş tutarı internet üzerinden ÖDENMİŞTİR. - Lütfen fiş getiriniz.

Değer Bölümü Online Ödeme

{TICKET TAG:Ödeme Şekli} Eşittir Nakit (Nakit ödeme) - Lütfen fiş getiriniz.

Değer Bölümü Nakit

Kredi Kartı (Sipariş tesliminde kredi kartı / banka kartı ile ödeme) - Lütfen fiş getiriniz.
Ticket Restaurant Yemek Kartı (Ticket kartı ile ödeme)
Multinet (Multinet kartı ile ödeme)
SetCard (SetCard kartı ile ödeme)
MetropolCard (MetropolCard ile ödeme)

Eklediğiniz Kuralları Resimdeki gibi Adisyon kapanıyor kurallarından üstte olsun

1 Beğeni

@TeknoHizmet Hamdi bey adım adım paylaştığınızı yaptım çok güzel oldu teşekkürler. Emeğin karşılığı teşekkür değil ama bilgi paylaştıkça güzel olur yolunuz bölgemize düşerse mutlaka uğrayın lütfen.

1 Beğeni

Teşekkür ederim düşünmeniz yeter

Yemeksepetinden sipariş veren müşterilerin bilgileri varlık ekranlarına kaydı yapılıyor aşağıdaki gibi bu normal mi normal ise adı soyadının yanında telefon nosuda var onu nasıl kaldırıım.

Varlık Tip (Müşteriler)
Ad (isim soyisim ve telefon nosu)
Telefon (xxxxx)
Adres (xxxxx)

1. İse kullanım kolaylığı bakımından soruyorum yemeksepetinden onayladığımız siparişler paket servis bölümünde bekleyen siparişlerin en altına (sıralama olarak) düşüyor en üste düşmesini istiyorum bunu nasıl yaparım

.

Şöyle birşey olur bekleyen siparişler gibi yanına bir sıra daha açabiliriz Telefon Bekleyen Yemek Sepeti Bekleyen gibi

Last update yapın üste çıkar

1 Beğeni

Hamdi bey yok fala yer kaplar zaten çok fonksiyonunu kullanmıyoruz. Sadece onayladığımız siparişlerin altan üste değilde üsten alta sıralanmasını istiyorum. (Filitrelem gibi bekleyen siparişlerde en yeni siparişler en üste)

@YILDIZHANPOS

İlyas bey dediğinizi yaptım test etmemiştim ama olmamış maalesef

@YILDIZHANPOS

İlyas beyin görselde paylaştığı işlemleri yaptım ama olmadı sipariş sırası kullanım kolaylığı bakımından en yeni siparişin en üste olmasını istiyorum.

Last update secildikten sonra fonsiyon aktif olması için hemen altındaki sort descending tikini işaretlemeniz gerekiyor. son gelen siparişler üste kalır

@HeaRTFasT

Alpaslan bey teşekkür ederim oldu.

İyi akşamlar birinci soruma cevap bulamadım Yemeksepetinden siariş veren müşterilerin kaydı telefona ile siariş aldığımız varlık ekranına kaydı yapılıyor bu normal bir durum mu?
Telefonda bu Şekil format (Adı -Telefon- Adres)
Yemeksepeti olunca (Adı,Telefon - Telefon- Adres)
Kayıtı yaparken ismin yanında telefonuda ekliyor yani telefon nosu müşterinin üçüncü ismi soyisim gibi

Veya yemekesepeti müşterilerinin varlıklarıma kaydının yapılmasını istemiyorum.

birinci soru nedir anlayamadım.

@RestoANT
Salim bey merhaba
Yemekesepetinden sipariş veren müşterilerin kayydı otomotik olarak varlıklara kaydı yapılıyor bunun yapılmasını istemiyorum. (Çift kayıt oluyor çünkü bazı müşteriler zaten bende kayıtlı. )