Windows Tablet Durum Yenilemesi Yapmıyor

Mrb…Arkadaşlar karşılaştığım bir durum ile ilgili sizinle paylaşımda bulunmak istedim…Kullanmakta olduğum SambaPOS V5 ana PC de kurulu ve ayni şekilde Windows Tablette kullanıyorum tüm ayarlamalar yapılmış vaziyette sistem çalışmakta fakat şöyle bir durum ile karşılaştım Varlık Durum (Açık-Kapalı) olarak mesaj sunucusu bunu anlık olarak günceleyemiyor…(Maslaradan…Müşterilere yani ekranlar arasında gidip geldikten sonra) Durumu görebiliyorum…(PC a

na makine SQL kurulu) Tarif etmeye çalıştım umarım anlatabilmişimdir…

Merhaba,

İki bilgisayarda da mesaj sunucu çalışıyor olabilir mi ? Kontrol eder misiniz sadece sunucu bilgisayarda çalışması gerekiyor ve mesaj sunucu ayarlarına sunucu kısmına sunucu olan bilgisayarın ip sini yazın.

Ana PC de Message Server kurulu ve calisiyor olmasi gerekli.

Bunun icin;

resimkide gibi bir ayarlama yapabilirsiniz
(not: http://localhost denemiz yeterli)

Client Tablet veya PC lerde ise, http://SERVER_IP seklinde tanimlarsaniz sorunsuz calisacaktir. Tabi unutulmamasi gereken en buyuk nokta ise, Message SErverin sadece ANA KASA da calismasi gerekli. Client PC veya Tabletlerde calistirmayacaksiniz.

Not: Hata alirsaniz buyuk resimler ile gondermeye calisin. Resimlerin birisinde sol alt kosede BAGLANDI yaziyor, digerinde birsey yazmiyor.

Konu ile ilgili dokumanlara bakmak isterseniz:

https://kb.sambapos.com/2-2-2-sambapos-mesaj-sunucu-nedir-nasil-kurulur/

Cev.için teşekkür ederim yazılan herşeyi eksiksiz yaptım ve PC ile Windows TAB mesaj bağlantım sağlandı…sistem sorunsuz çalışıyor…fakat yenileme yapmadan anlık durumları göremiyorum ancak Masalar butonuna basarak ana PC de kapanan masaları görebiliyorum gecikmenin veya yenileyememe sorunu modem veya WIFI olabilir mi…?

Wifi de olabilir, ayrıca varlık ekranı Yerleşim olarak ayarlandığı için otomatik yenileme seçeneği kapalı da olabilir.

Serhatoğlu çok teşekkür ederim…çok ince bir detay ve bunu sayenizde çözdüm sorun kalmadı anlık güncelliyor…
Katkısı olan herkese de saygılar…Hayırlı işler diliyorum…

1 Beğeni