Varlik ekraninda LEFT / RIGHT gibi Görünüm Yerlestirme Sorunu

Merhabalar,

Yeni bir varlik ekrani olusturup, Acik olan Masalari (hesabi ödenmeyenler) göstermek istiyorum. Ayarlari biraz olsun yapmaya calistim fakat 3 sorunum var:

• Sorun 1:

• Sag tarafdaki ScrolBar’in kalinligi cok kücük. Büyük bir ihtimal ile ayari yok. Bir sonraki sürümlerde felan bu ScrolBar’in genisligi ayarlanabilir olabilir mi? Touch ekranda cok fazla masa oldugu zaman el ile tutup cekmek cok zor oluyor.

Sorun 2:

• Acik Olan Masalar ekraninda görünen satirlari belirli bir formatta gösterebilir miyim? Mesela resimdede görülecegi gibi, masa numaralari ve zaman arasinda LEFT ve RIGHT sorunu var. Bunlari hepsinin RIGHT hizali olmasini nasil saglarim? “text-align:right”, “div” etc. gibi html syntax lari ile denedim ama basarili olmadi.

Sorun 3:

• Resimde 1. sütunda görünenler masa numaralari. Resimde de görüldügü gibi, belirli bir düzen dahilinde gösterilmiyor. Mesela 1,2,3,4,5 siralamasina göre görünmelerini nasil saglayabilirim?

Her türlü fikir icin simdiden tesekkürler.

E. Kaplan

1- Muhtemelen benim eksikliğim oluyor bu ince detayları anlatmamak haklısınız, O Scrool sadece mouse kullanımında işinize yaramsı için var. Sin Dokunmatik ekranda orayı kullanmayacaksınız. Aynı bir cep telefonu kullanır gibi datanın olduğu alana parmağınızı basılı tutup telefon gibi kaydırarak kullanabilirsiniz. Bkz. https://www.youtube.com/watch?v=UsxgLz4g7CI

Yani kaydırmak istediğiniz alanın üstünde parmağınızla dokunup aşağı yukarı yapabilirsiniz.

2 - Yapabilirsiniz. Aynıu HTML Div leri gibi Format alanında block lar kullanırız. kullandığınız her block un sağa veya sola yaslı olmasını seçebilirsiniz.

<L00><block 10 transparent left *>
<L00><size 20>{ENTITY NAME:Paketçi}</size><br/>
<L00>[='{ENTITY NAME:Müşteri}'.replace('<!rn>','<br/>')]
<L00></block>
<L00><block 10 right><size 40>{TICKET TOTAL} TL</size></block>

3 - O sıralama genellikle kullandığınız Ticket Lister ın “Order By” alanı ile belirlenir. Masa numarasından çok Alınma sırası (Numaratör sırası) veya Last Update daha mantıkı bir kullanım olacaktır.