Serverde calisan Fatura Sablonu, Client de calismiyor

@vehbi @mehmet @veysel @EmrBkts

Sevgili hocalarim,

faturada hayatimda logo felan kullanmadim.
Bugune kadar da epey bir sambapos u client/server olarak install ettim.
Simdi ilk defa 26 serisini kurucam, herseyi ayarladim. Fakat client ten cikan fatura da hata veriyor.

Client PC deki hata;

Ayni sablon server pc de sorunsuz calisiyor.

Ne olabilir bunun derdi?

Tesekkürler
E. Kaplan

Merhaba,

Barkod oluşturma ile ilgili sorun olabilir.Barkod kısmını kaldırıp tekrar denermisiniz ?

BAR li satiri kaldirdim düzeldi.
Fakat sorun nedir? Bugune kadar yoktu, simdi 26 serisi ile birlikte ilk defa cikti.

SambaPOS versiyonu ile ilgili bir durum değil bazı işletim sistemlerinde bu tarz durumlar ile karşılaşılmaktadır.İşletim sisteminizin güncel olduğundan emin olun.

Isletim sistemi hep ayni, HP Prolient client pc, sadece duruma göre CPU lari degisiyor.
Update ler yapildi, teslim etmeden önce zaten update leri bitirip teslim ediyorum.

Windows larin hepsi lisansli. Crackli felan WIndows yok.

Sorun SambaPOS versiyonunda olsaydı diğer pc de barkod kısmı çıkmazdı @erkan_kaplan bey sorun işletim sisteminiz ile ilgilidir.Güncelleme ile ilgili olasada işletim sisteminde kontroller yapmanızı tavsiye ederim.

Peki hocam neyi kontrol evdeyim?

@vehbi

hocam log larda söyle birsey yaziyor:

@vehbi

Oysa bu dosya mevcut;

Yazmış olduğunuz bu dosya konumuna erişim izni olmayabilir.

Nein…Nix…Erisim izni var. Erisim izni olmasa bar.bmp dosyasini olusturamaz.

Client PC yeni bir kullanici olusturdum.
Olusan User isminde BOSLUK karakterler yok…

Sonuc; Client PC den;

Yani eger, kullanici isminde BOSLUK varsa, BAR.BMP dosyasini algilayamiyor. Sorun sambapos da. :slight_smile:

Tekrar denedim;

Isminde Bosluk olan “SambaPOS Client” kullanicisinda bar.bmp bulamiyor, ki ama dosya sorunsuz sekilde olusturuluyor…

Isminde Bosluk OLMAYAN “TestUser” kullanicisinda bar.bmp sorunsuz fatura sablonunda gosteriliyor.

2 Beğeni