SambaPOS V5 gelişmiş paket servis adisyon sorunu

Merhabalar yeni bir sambapos v5 pro lisansı ile satın aldım tüm kurulumları yapabildim ama birkaç yerde takıldım.

1- Masalar giriş çıkışta masa rengi değişiyor (sipariş eklenmese dahi)
2- Siapariş aldığımız masalarda ödeme halinde değişmiyor.

3- Gelişmiş paket servisi import dosyasından yükledim gerekli güncellemeleri yaptım sistem çalışıyor ancak callerid ıd den gelen siparişi aldığımda BEKEYEN SİPARİŞLERE DÜŞMÜYOR bir ara yapabilmiştim ama bu kez de bekleyenlere kurye atayamıyorum lütfen acil çözüm 20 gündür kaçeli gündüzlü çalışıyorumlarımtı : hafif_smile:

Merhaba Hamit Bey,

Aramıza hoşgeldiniz, öncelikle bu şekilde sorunlarla karşılaşmamak için kurulumu yaparken kb.sambapos.com adresinden dökümanlar ile ilerlemeniz sizin için daha verimli olacaktır.

1- Sorununuz muhtemelen Hazır durumunuzun rengini farklı bir renk yaptınız yada eylem kurallarda değişiklik yaptığınızdan bu şekilde olmaktadır öncelikle basit olan durumlar alanını kontrol edin;

Ana Menü > Yönetim > Ayarlar > Durumlar > Hazır > Renk yanında bulunan x İşaretine basarak kaydet demeniz yeterli olacaktır.

2- Sorununuz da aynı durumla ilgili olduğunu düşünüyorum.

3- 3.6. Caller ID Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır? – SambaPOS Knowledgebase Döküman da bulunan
2.2. CID Yerel Ayarlarda Aygıt Olarak Tanıtılması kısmında bulunan Department Name: Restoran
Entity Screen Name: Paket Servis bu alanların sizin alanlarınız ile doğru olduğundan emin olun.

İyi çalışmalar.

Veysel bey çok teşekkür ederim
2014 yılında SambaPOS V3 versiyonunu kendim kurdum iki yılı kullandım sonra bir elektrik arızasından dolayı sistemim çökünce kullanamadım.
Şimdi V5 Pro versiyonunu satın aldım dediğiniz gibi kb.sambapos.com adresinde adım adım kurdum ama Siparişleri alabiliyorum ama paket servise atamıyorum. Kurulu olan import dosyasıylada denedim olmadı. Ekran görüntülerini yüküyorum.Callerid

Paket servis olarak departmanınız var ama restoran departmanında paket servis ekranınız İsterseniz yarın gün içerisinde bağlantı bilgilerini mesaj olarak paylaşın kontrollerini beraber sağlayalım.

Veysel bey kamu çalışanıyım gün içinde dairede oluyorum bilgisayarın başında olamıyorum 05326752730

Belirttiğiniz saate pek müsait olamıyorum gün içerisinde bilgi verebilirseniz kontrollerini sağlayalım.

Veysel bey ilginize teşekkürler yarın cihazı yanıma alacağım müsait olduğunuzda bakabiliriz.

Veysel bey merhaba siteme bağlanmak isterseniz bilgisayar hazır ama nasıl bağlanacaksınız bilmiyorum.

Merhaba Hamit bey,

Hızlı Uzak Masaüstü Uygulaması – AnyDesk adresinden anydesk uzak bağlantı uygulamasını indirerek bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin gelen ekranda 9 Haneli bir kod olacak o kodu mesaj olarak paylaşabilirseniz bağlantı kurabilirim.

İyi çalışmalar.

Kuralları sildiğinden kaynaklı problem yaşamış Hamit bey bu alanları düzenleyince sorunu giderildi.

3 Beğeni

Veysel bey emeğinize sağlık çok teşekkür ediyorum artık rahat uyuyabilirim. :slight_smile:

1 Beğeni

Selam abi v5 pro sifirmi unuttum

Merhaba,
İş yeri güvenliği için şifre ile ilgili bilgileri açık olarak doğrudan paylaşmamız uygun olmaz bir bayiden destek almanızı öneririm

Selam abicim yemek sepeti entegre
v5 pro yapabilirmiyim

Tabiki yapabilirsiniz “6.2. Yemek Sepeti V3 Entegrasyon Kurulumu – SambaPOS Knowledgebase” 6.2. Yemek Sepeti V3 Entegrasyon Kurulumu – SambaPOS Knowledgebase buradaki adımları uygulayınız takıldığınız yerlerde sorabilirsiniz

Nasil alabilirim lik

cp.sambapos.com üzerinden yemeksepeti lisansınızı alın kurulumu uzak bağlantı ile ben yaparım