Rapor sütunlarında sıralama

Merhaba ;
Aşağıdaki gibi sipariş etiketleri sayan bir rapor kullanıyorum.
Rapor sorgusu şu şekilde ;

[Sipariş Etiketine Göre Ürün Raporu:8, 2, 3]
@{REPORT ORDER DETAILS:O.MenuItemName,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True):{0}:,}
>{REPORT ORDER TAG DETAILS:O.MenuItemName,T.Qty.Sum.desc;#,([T.Price]*[T.Qty]).sum;'#.##;-#.##;-':(ODI=True) and O.MenuItemName="$1" and O.OrderTags != "" and O.OrderTags != null}
{REPORT ORDER TAG DETAILS:T.Value,T.Qty.sum;#,([T.Price]*[T.Qty]).sum;'#.##;-#.##;-':Order.MenuItemName="$1" and (ODI=True)}

srapor

Burada sadece İskender ürününde kullanılan etiketler ve kaç defa kullanıldığı görülüyor ama en çok kullanılan etikete göre sıralama yapılmasını istiyorum. @emre hocam bu konuya sanırım siz hakimsiniz :slight_smile:

@ resultundan gelen $1 degerini tirnak isareti icine koymadan denesen?

Tirnak icinde olunca onu bir degisken degilde sanki aranmasi gereken bir deger gibi ariyor olabilir diyor hislerim.

Order.MenuItemName="$1". Yerine Order.MenuItemName=$1 seklinde.

Yani birinci ornekte DB de aranmasi gereken bir string gibi algiliyor AMA ikinci ornekte bir sorgudan donen result degeri gibi dusunebiliriz diyor hislerim.

Maalesef işe yaramadı Erkan bey.

[#Sipariş Etiketine Göre Ürün Raporu:8, 2, 3] satırının önüne # eklediği Raporunuzu Tablo içine ekleyecektir.
Bu sayede sütun adına tıklayarak istediğiniz sütuna göre dizebilirsiniz.

O parametreyi biliyorum da Mehmet hocam raporu mail olarak göndereceğim için sıralanmış bir şekilde generate edilmesini istiyorum.