Navigasyon Menüsüne Printer Jobs Butonu Eklemek istiyorum

Merhabalar,

Navigasyon penceresine bir adet buton eklemek istiyorum.

Teamviwer Butonu ekledim ve sorunsuzca calisiyor.

Fakat benim istedigim Printer Jobs da sorun varmi yokmu durumunu gösteren bir buton eklemek. Ekteki resimdeki gibi:

Eylem Komutu olarak asagidaki komutlari denedim:

• show printers
  • control /name Microsoft.Printers
  • control printers
  • printmanagement.msc

Printer Jobs menüsünü görmek icin daha ne yapilabilir?

Ulasmak istedigim, 2. resimdede görüldügü gibi, Printer de sorun oldugunda kullanicinin kolayca kontrol edebilmesini saglamak ve bekleyen jobs var mi yokmu kontrol etmesini kolaylastirmak.

Tesekkürler
Erkan Kaplan

ilave:

Show Printer butonuna tikladigimda asagidaki hata mesaji geliyor.

Unbenannt3

Merhaba,

Yazıcıları görüntülemek için yapılması gerekenleri bir örnek ile aşağıda paylaşıyorum.

1.Adım

Yeni bir txt Dosyası oluşturun ve içerisine Control Printers yazın daha sonra farklı kaydet diyin.

2.Adım

Açılan kayıt penceresinde dosya adını Control Printers, uzantısı .bat olacak şekilde C:'ye kayıt edin.

Control Printers.bat

3.Adım

Otomasyon Komutu Oluşturma

4.Adım

Eylem oluşturma

5.Adım

Kural oluşturma

İşlem sonunda Yazıcılar butonuna tıkladığınızda Aygıtlar ve Yazıcılar ekranı açılacaktır.

2 Beğeni

Başka bir yöntem
Aygıt ve yazıcılar sayfasını aç
Dosya yolunu sürekleyip masa üstüne bırakın. Kısayol oluşacaktır.

Diğer işlemler bahsettiğiniz gibi

1 Beğeni

Tesekkürler.
2 yöntemde calisiyor simdi.

Fakat “PrintManagement.msc” bir türlü calismadi. MSC.exe den kaynakli olabilir mi?

@erkan_kaplan selamlar. SambaPOS 32 bit olarak çalıştığı için C:\Windows\System32 klasörünü windows otomatik olarak C:\Windows\SysWOW64 klasörüne yönlendiriyor. İlgili msc dosyasını SysWow64 altına kopyalayıp çalıştırmayı deneyebilirsin.

4 Beğeni

@emre
Power Shell altinda COPY yaptiktan sonra denedim ve sonuc olumlu. PrintManager.msc sorunsuzca calisiyor.

copy C:\Windows\System32\printmanagement.msc C:\Windows\SysWOW64

2 Beğeni