Müsteri kaydinda Posta koduna göre bütün sokak isimlerini popup olarak gösterme

Merhabalar,

Senaryom söyle;
Müsteri bulundugu noktadan 10km bir daire alanin icindeki sokaklara paket servisi yapmak istiyor. Gerekli olan ve adreslerin kayitli oldugu CSV dosyam mevcut.

CSV dosyanin yapisi söyle;

Sokak Ismi, PostaKodu,Bölge
"Sokak 1","12341","Bölge 1"
"Sokak 2","12341","Bölge 1"
"Sokak 3","12341","Bölge 1"
"Sokak 4","12342","Bölge 4"
"Sokak 5","12342","Bölge 4"
"Sokak 6","12342","Bölge 4"
"Sokak 7","12342","Bölge 4"

Yapmak ve ulasmak istedigim sonuc ise söyle;

Kasiyer “12341” posta kodunu girecek ve o posta koduna ait olan bütün Sokak isimleri POPUP olarak, yukardaki resimdeki gibi gösterilecek.

Böyle birsey mümkün olabilir mi? Olabilirse nerden baslamam gerekli?

Tesekkürler
E. Kaplan

buna benzer şeyi kullanıyorum ama az benzer baştan diyeyim
bulunduğum bölge Arnavutköy ilçesi
bu ilçede aynı addan 2. sokak yok
mahalle adları ve sokakları önceden kaydettim örnek
özel alana mahalle yazdım değeri de a mah,b mah, virgül ile
özel alana sokak yazdım değeri de y sk,v sk,z sk virgül ile

ama sizin yapmak istedğiniz daha güzel de bizde posta kodu sadece mahalle diğer ülkelerde sokak vs

yok tam istedigim oyle degil.

Zaten suanda TEK TEK sokak isimlerini girilen Posta koduna gore otomatikman ekleyebiliyorum;

Benim sorunum ve ulasmak istedigim sonuc, posta kodu girdikten sonra, o posta koduna ait olan butun sokak isimlerini otomatikman DropDownn List olarak gostermek.

Yukardaki islemde, bulunan 1. sonucu gosteriyor.

sorunda burda zaten bizde posta kodu mahalle ve bi mahallede 200 300 sokak bile var
ayrı bi sorun da müşteriler arıyor sokak adını biliyor mahalleyi bilmiyor
senin benzeri bana da lazım sokak adını girince mahalle çıksın
örnek müşteri arıyor yeni müşteri önce direkt sipariş veriyor bu sebeple yeni müşterilerin ilk siparişi kağıt kalem neyse sipariş alınıyor adres kısmına geçiliyor yukarı sk no 15 d 3 en son isim kısmına yani ilk siparişte hepsi tersten oluyor :smile: doğal olarak mahalleyi biz kendimiz ekliyoruz

bu şekilde mahalle adını buluyoruz

Iste bende o yuzden bir cozum ariyorum:
Bizde de Posta kodu 1, fakat bu posta koduna ait sokak/mahalle 10-20-30 duruma göre cok fazla. (10 km lik bir alan icinde)

Bu yuzden, girilen posta koduna göre dropdownlist de sokak/mahalle isimlerini gosteren bir cozum ariyorum. Kendim aramicam, kendisi listede gostermesi lazim.