Mail Gönderme Sorunu

SambaPOS 5.2.14 kullanıyorum.
Daha önceden sorunsuzca GünSonu yaptığımda Rapoları mail olarak gönderebiliyordum.
Ama Windows güncellemesinden sonra sanırım mail gönderememeye başladı.

Dosyayı kaydettiği halde Dosya bulunamadı hatası alıyorum. Konuyla ilgili bir fikri olan var mı?

1 Beğeni

5.2.14 de kullanılan Framwwork un hızı ile alakalı olabilir.
Dosyayı henüz kaydedemeden, göndermeye çalışıyordur. Dosya da henüz kaydedilemediği için bu mesajı alıyor olabilirsiniz.
2 eylem arasına dosyayı kaydedecek kadar bir süre kazandıracak bir iş yaptırırsanız sorun çözülür.
@veysel size basit bir örnek yapacaktır.

2 Beğeni
1 Beğeni

Merhabalar @mehmet beyin söylediği gibi çok hızlı işlem yaptığı için dosyayı bulamıyor bunu biraz daha yavaşlatmak için aşağıda görseldeki gibi mesaj göster eylemi oluşturun.

Eylemi oluşturduktan sonra Mail gönderen kuralımıza bu eylemi Raporu Kayıt etikten sonraki adımda Mesaj Göster eylemini ekleyin ve en son eylemimiz ise Mail gönder eyleminiz olsun aşağıdaki gör seldeki gibi oluşturursanız mailleriniz sorunsuz bir şekilde gün sonu ile gönderilecektir.

4 Beğeni

İyi günler hata yaptığım yer neresidir acaba ?

Merhaba,

Verilen hataya göre büyük ihtimalle dosya konumuna erişim izni yok raporu oluşturma ve maili gönderme konumu olarak sadece C:\Raporlar diye değiştirip tekrar denermisiniz.

1 Beğeni

Dosya başka bir işlem tarafından kullanılıyor diyor, muhtemelen rapor henüz generate aşamasında olduğundan.

1 Beğeni

Bir mesaj göster eylemi ekleyerek sorun çözülebilir.

1 Beğeni

Bende aynı sorunu yaşamıştım bir müşteride ve mesaj göster eylemi eklemiştim ama mesaj anlık görünüp kayboluyor, pek işe yaramadı.

Çıkan popupta tamam demeden kaybolmaması gerekli abi.
E- posta gönder eyleminden önce mesaj göster eylemi eklenmeli.

Ayarladım sırlamayı o şekilde ama mesaj popup anlık görünüp kayboluyor