Logolu müşteri bilgi fişi

Merhaba,
Sambapos programında Müşteri bilgi fişine logo konulabilir mi ?

Merhabalar,

Bunun için 8 cm genişliğinde ve 72 dpi çözünürlükte BMP formatında logonuzu hazırladıktan sonra, yazıcı çıktılarını düzenlediğimiz Yazıcı Şablonları alanına gelinir.

Yönetim > Ayarlar > Yazıcı Şablonları, menüsüne gelindikten sonra işlem yapmak istediğimiz, şablona çift tıklayarak düzenleme moduna geçeriz. Adisyonun en üstünde firma logomuzu eklemek istediğimizde, [LAYOUT] alanımızda uygun satıra, <BMP> tag ı ile hazırladığımız BMP dosyasının yolunu tarif ederek şablonumuzu kaydederiz.

Örnek Tasarım: <codejava> [LAYOUT] – General layout <EC> <BMP>C:\Logo.bmp <L00>Tarih:{TICKET DATE} <L00>Saat:{TIME} {ENTITIES} </code>

……şablonun geri kalanı aşağıda yer almakta…

Şablon içerisinde yer alan <EC> etiketi kendinden sonra gelecek olan BMP veya barkod değerini ortalamak için kullanılır.

• <EC> : Bitmap i ortala

• <EL> : Bitmap i sola yasla

• <ER> : Bitmap i sağa yasla

1 Beğeni

basıt bır logu yapımı konusunda bır vıdeo hazırlanma sansı varmıdır acaba . bılmeyenler ıcın mesela :slight_smile:

Buyrun

@Sezgin, Münir Logo yapımı konusunda Video yardımı isterken bence SambaPOS da nasıl eklendiği ile ilgili sormuştur.
SambaPOS Topluluğuna Gafiker soruları sorduğunu sanmıyorum :slight_smile:

Ama yinede bu videoya da ihtiyacı olanlar vardır.
Thanks.

2 Beğeni

Dogrudur Mehmet bey aynen onu kastetmısımtım ama kısıtlı zamanda yazdım belkı kendımı ıfade edemedım arkadaslar adına cunkı orneklı yapılırsa kulanıcı arkadaslarda daha faydalı kulanmıs olur dıye dusunuyorum zıra benım logoyuda yayınlşayayım en azından reklam olur kıh kıh kıhhhh

1 Beğeni

Tabikide Normal Müşteri şablonuna ve Html Müşteri şablonuna logo nasıl eklendiğini kısa iki video ile belirttim.

SambaPOS Müşteri Bilgi Fişine Logo Nasıl Eklenir ?

SambaPOS HTML Müşteri Bilgi Fişine Logo Nasıl Eklenir ?

3 Beğeni

@marikoglu Logo nasıl eklenir paylaşılmış

Bende size güzel bir logo tasarladım.

Gönlünüzce kullanabilirsiniz…

2 Beğeni

cok tesekkur ederim @sezgin cok sagol kulanacagim emegine tesekkur ederim

1 Beğeni

fiş tasarımında yazı karakteri nasıl büyültülebilir

Merhaba,

Şablonda bulunan <L00> ile başlayan alanları <L10> yaparsanız şablondaki o alanın yazı punto’su büyüyecektir.