Kuver Nasıl Eklenir ?

Merhabalar SambaPOS v5 de kişi sayısına göre otomatik kuver nasıl eklenir ?

Merhabalar

Bu konu ile ilgili hazırlanmış bir döküman mevcuttur linki aşağıda paylaşıyorum.

https://kb.sambapos.com/5-1-9-b-adisyona-kuver-nasil-eklenir/

3 Beğeni

İlgili linkten gerekli çalışmayı yaptım gayet güzel çalışıyor. Yalnız bir müşterim bedelsiz kuver açmak istedi SambaPOS 0 lira olmasına ramen 1 lira ekliyor.

Onu bedelsize nasıl çekebilrim ?

İkram ile otomasyon komutuna İkram Yazarsın bedelsiz olur
Yönetim>Ürünler>Menü Listesi>Menü Katagori Ürünlerini Düzenle bölümünde otomasyon komutlarındaki ikram yazısını yazarsan otomatik ikrama çevirmiş olursun

Merhabalar,
Bu dökümanda kuver ürün bu sonuçta dilerseniz numaratörden 0 yazarak ürüne tıklayıp fiyat değiştir derseniz ve Adisyon Tipinizde Sıfır Fiyatlı Ürün Satışına izin ver seçili ise problem yaşamazsınız.

Sıfır Fiyatlı üründe adet girip ürün seçince otomatik fiyat ekleme yapıyor sıfır ile kapatabilmek için menü katagori ürünlerini düzenleden otomasyon komutu kısmına ikram belirtmelisiniz sıfır fiyat vermek için

Otomasyon komutunu ve Ürün özelliklerinden İkram’ı ekledim ama hala 1 TL bedel ekiyor.
Sıfır fiyatlı ürün satışına izin verde seçili.

Menü Listesine giriş yaptıktan sonra Katogori ürünleri düzenle diyerek Otomasyon Komutu Kısmına İkram yazıp denermisiniz

@bayhanazad Bu şekilde yapılırsa İkram sebebinin de bir sonraki Value sütununa Yazılması gerek, Yönetici İkramı, Misafir vs …

@Banned İkram sabit olabilir nedenleri seçilir fakat sürekli ikram olarak girilen bir üründe olabilir mesela Meyve Tabağı İkram biz burada 2 nci bir otomasyon komutu ekleyerek neden yazmayabiliriz ürünün adı üstünde Meyve Tabağı İkram gibi buton eklemeyebiliriz ilişkiler sekmesini açmayabiliriz

Raporlarada İkram Ürün Raporunu eklerse İkram raporlarında da görülür

[İkram Ürün Detayları:1,3,2,3,3,1,1]
>No|Kullanıcı|Saat|Durum|Ürün|Adet|Fiyat
{REPORT ORDER DETAILS:T.TicketNumber,O.User,O.Time,OSV.GStatus,O.MenuItemName,O.Quantity,O.TotalPrice:(OS.GStatus=İkram Ürün)}
>||||Toplam: {REPORT ORDER DETAILS:O.Quantity.Sum:(OS.GStatus=İkram Ürün)} Adet|Genel Toplam: {REPORT ORDER DETAILS:O.TotalPrice.Sum:(OS.GStatus=İkram Ürün)}

Önerileri dikkatlice yapmaya çalışıyorum ama sanırım bir yerde bir yanlış yapıyorum ve ben onu hala bulamadım.

Var mı cevabı olan ?

@ilkerilgen Sizin ekleme yapmak istediğiniz otomatik Kuver eklemede ikrama çevirmiyor siz adisyona ekleme yapınca çevirme yapar üstteki açıklamada @Banned nedenleri sormuştu o soruya istinaden bu cevap verildi fakat siz adisyona KİŞİ sayısıyı kadar kuver ekliyorsunuz orada otomasyon komutu çalışmıyor adisyon içerisinde çalışıyor otomatik ikrama çevrmeyi kuv de bende çok kez deneme yaptım bende açamadım fakat sorunuzda sıfır fiyatlı üründe adet yazıp giriş yaptığımda adet 1 yazıyor fiyat ekleme yapıyor bunuda deneyebilirmisin örnek Deneme Ürün Sıfır Fiyat verip adisyona 5 tane seçip satış yaptığınızda 1 adet 5 tl mi oluyor ?

Sıfır fiyatlı ürünü eklediğim de bedelsiz oluyor yalnız 5 adet dediğim de Kuver 5 TL yazıyor.

Aslında ben kuver saymak istemiyorum. Masaya kaç kişi oturmuş bunu bilmek istiyrum.

İlker bey Kişi Sayısı zaten mevcut da yapılabilen bir şey kuvver konusu üzerinden neden devam ettiniz yani amaç nedir tam olarak anlayamadım?

1 Beğeni

Masaya oturan müşteri sayısını bilmek istiyorum. Bunu Kuver olarak adlandırıldığını görüp yapmaya çalıştım. Yalnız başarılı olamadım

İlker bey bahsettiğinizin durum kuver ile alakalı olan bir durum değil kuver müşteri kişi sayısına göre yada masa başına konulan hizmet bedelidir.

Dilerseniz “Masaya oturan müşteri sayısını bilmek istiyorum” diye yeni konu oluşturursanız size yardımcı olayım.

1 Beğeni

@ilkerilgen “Adisyona Kuver Ekle” eyleminde “Enforce Quantity” isminde bir ayar var. Bunu true yaparsanız sorununuz çözülür.

Türkiye’de kuver @veysel 'in dediği gibi genellikle kişi başı bir servis ücreti almak için kullanılır. Bunu canlı müzik ücreti, garsoniye gibi kullanan yerler de var. Bazı restoranlar da masaya gidecek ekmek-su sayısı olarak kullanıyor. Yani bazen üç kişinin oturduğu masaya 1 kuver açılabilir. Yani masaya bir sepet ekmek ve litrelik su götürülür. Bunun benzeri olarak Amerika’da “Cover” kelimesi kullanılıyor. Ancak daha çok servis ücreti olarak değil de kişi sayısı anlamında kullanılıyor. Bu nedenle farklı şekillerde kullanımlar görebilirsiniz. Restoranda ne anlamda kullanıldığına göre değişiyor yani.

Ancak siz zaten kişi sayısını Adisyon Etiketi üzerinden tutuyorsunuz. Bence ayrıca kuver eklemenize gerek yok.

3 Beğeni