Kuruyemişçi SambaPOS Kullananlar

Kuruyemişçilerin kullandığı birkaç programı incelemiştim ve geçenlerde kuruyemişçi dükkanı açan bir arkadaşım benden yardım istedi.

Kuruyemişçi müşterisi olan bir bayi var mı ? Müşteri ekranı çözümü var. Bunun dışında yaşayabileceğim birşey var mı ?

Terazide tartılan her gramajı kayıt ediyorlarmışmış ve bunu güvenlik için yapıyorlarmış. Bunun sebebi tarttığı ürünü sisteme girmeden cebine indirmesini engellemek içinmiş. Tek tek tartılıp satılmayan ürünleri kameradan bakıyorlarmış.

SambaPOS ile bunu çözebilirmiyiz ?

Son derece kolay çözersiniz. Bir çok Kuruyemişçi müşterimizde var.
Önerim Cas ER Junior model Com Port terazi kullanmanız.

Bir dönem Online Terazilerle ilgili de çalışma yaptık ama teraziler bir türlü stabil hale gelmediğinden sorunlar çıktı.
O dönem youtube için video da çekmiştim. Hala bulabilirsiniz videoyu.

Ama bilgisayarınıza Com port dan Cas bağlarsanız hiç sorunsuz bir şekilde FasFood ekranı benzeri bir ekranda hem gramajlı ürünlerinizi satar hemde barkodlu ürünlerinizi kolaylıkla satarsınız.

Teşekkürler Mehmet bey

Bu teraziciler sorunlu evet. Birkaç deneyimim olmuştu.

Yalnız piyasada mevcut olan ve gerçekten nasıl oluyorsa bu kadar kötü bir arayüzle piyasada %80 lik bir pazar payı olan markaların özelliklerini inceledim.

Bunların başında teraziye konup herhangi bir işlem yapılmamış tartı verilerini kayıt etmeleri geliyor.
Bunu SambaPOS ile yapmamız mümkün mü ? Caller ID den gelen verileri bir text dosyaya kayıt eden benzeri prosedürü buna yapabilirmiyim ?