İnternet olmayan ağda samba pos kullanımı?

Ağda internet olmadığında cep telefonlarının samba kurulu bilgisayarla bağlantısını sağlamak mümkün mü? Sunucunun ip adresi yerine server adını yazmak işe yarar mı?

Malesef !!!
Hiçbir sunucuya bağlanamazsınız

Terminal ağı kuabilirseniz bu mümkün

local de 1 adet ap koy server ve tabletleride ayni agda tanit internet ihtiyacin olmadan kendi basina network olsun. detay istersen her turlu yardimci oluruz kardes.

Sanırım detaya ihtiyacım var :slight_smile: Yardımcı olursan çok sevinirim.

Cep telefonları diye anlatmaya çalıştığınız SambaPOS Android Client ise eğer, Android lerin çalışabilmesi için bir Local Network e bağlandığı Ana bilgisayarın İnternet bağlantısı olmasına ihtiyacı var.
Android Client lara internet vermeyebilirsiniz, ama bağlı oldukları Mesaj Sunucunun Lisans kontrolü yapabilmesi için mutlaka internete bağlı olması lazım.

ozaman olakı herhangı bır alt yapı sorununda ttnet vodafone superonlıne sorununda sıstem calısmayacakmıdır androıd clıent ıcın yazıyorum . bu bıraz sorun yaratabılır . zıra zaman zaman gunlerce suren sorunlar oluyor . cıddı sorun yaratabılır

1 Beğeni

Evet en azından ana bilgisayarın günde 1 kere lisans kontrolü sırasında internet erişimi olmak zorundadır. Lisans kontrolü daha önce 15-20 gün süre ile yapıyorduk, art niyetli pek çok kullanım gözledik.

Senin dediğin gibi internetin günlerce olmadığı durumlar tabiki oluyor ama bir şekilde telefondan paylaştırarak da olsa, lisans kontrolü ortamı sağlanabiliyor.
Ama internetin günlerce olmaması sadece SambaPOS için değil, işletmenin tüm çalışmasını zor duruma sokuyordur. o sebeple interneti sürekli olmasına karar verdik

2 Beğeni

iyi olmus lisans sorgusu konusunu . ayrica ana pc de 1 defaliksa sorun degil yapilina bilir. ama malesef ben cok girisken birisiyim bu konularda btk telekom genel mudurlugu saha ekipleri vs cok yeri tetikleyip bircok yerden mudahale etmeme ragmen bazen gunlerce sururen sorunl;ar yasayabiliyorum.

bu arada bilmek adina yaziyorum . mesela gunde bir defa lisans sorgusunu hangi zaman diliminde yapiyor belli birsey varmi yada sistem kendisimi uyariyor lisans sorgusu yapilmalimidir .