Hesap alma ekraninda secilen ürünlere Indirim yapilabilir mi?

Merhabalar,

bir adisyonda hem yiyecek hem icecek bulunabilir.
Müsteri faturayi kesmeden önce, Ödeme ekraninda secilen ürünlere (yani sadece yiyeceklere genelde) belirli bir oranda Indirim yapmak istiyorlar. Böyle birsey gerceklestirelebilir mi?

Baslangic icin herhangi bir ipucu benim icin yeterli olacaktir.

Her türlü fikir ve öneri icin simdiden tesekkürler.
E. Kaplan

Merhaba,

Erkan bey sipariş ekranında ürün bazlı iskonto yaptırabiliyorsunuz.
Neden çözüm olarak bu durumu kullanmadınız ödeme ekranında olması şart mıdır ?

@veysel hocam, SPLITT Ödeme Alma (Alman usulu ödeme alma) yüzünden.

Cünkü ödeme alirken, son duruma göre yani son siparislere göre Indirim yapmak istiyorlar. Bu esnada yapilirsa, yemek begenilmeyebilir, Iptal edilebilir, Ticket ler birlestirilebilir (Iskonto yapildiktan sonra Ticket leri birlestirmek ayirmak cok karmasik, hesap yapilmis ticketleri tekrar yapilamaz gibi bir hata mesaji veriyor.)

Yani en saglam yöntem olarak, ödeme ekraninda son adimda, ne kadar iskonto vereceklerse hangi ürüne vereceklerse, öyle yapsinlar diye düsündügüm icin böyle bir yöntem var midir diye bir cözüm ariyorum.

Ayrica adisyon penceresinde yapilan indirimler (KB deki dokumani denedim) Faturada cikmiyor bir türlü. Dogrudan ürününü istenilen oranda fiyatini düsürüyor. Oysa faturada yapilan iskonto oranini göstermek zorundayim.

24 Euro olan bir yemek, hicbir neden olmadan (faturada gösterilmeden) birden bire %20 daha az fiyatla görünürse biraz karmasaya yol acabilir.

Merhaba erkan bey sipariş etiketi ile seçtiğiniz ürünleri iskonto uygulayabilirsiniz

Erkan bey selamlar,5 det ürün var ayrı ayrı girsekte bşrleştiriyor bunları adisyon ekranında,mesela öğrenci sadece 5 koladan 1 tanesine indirim yapacak ,bunu yapmanın yolu varmıdır ,sizdeki dorunun biraz farklı olanını yasıyorum,%20 indirim dediğimde ödeme ekranında toplam fiyata yapıyor fakat sadece sectiğim ürüne yapmasını istiyorum ,böyle bir durum ile ilgili çalışmanız oldumu acaba,teşekkürler

Aşağıdaki dökümandan yararlanabilirsiniz.

https://sambapos.com/wiki/doku.php/tr:urun_bazli_iskonto_nasil_yapilir

Teşekkürler veysel bey