Günsonu problemi

merhaba bir kulanıcımız günsonu yapmasına rağmen günsonu yaptığı günden öbür güne adsiyon atıyor bu Problem nasıl giderilir ?sebebi nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim

SambaPOS versiyonu nedir?
Oluşturulan adisyon müşteri üzerinde mi açık kalıyor? Masada mı? Yada farklı bir varlık tipi oluşturuldu hatalı tanımlama yüzünden orada mı açık kalıyor?

Açık adisyonlar kısmında görnmesi lazım oradan adisyonu açıp ödeme veya iade şeklinde işlem yapıp belgeyi kapatabilirsiniz.

Açık adisyon varken günsonu yapmaz.
Bildanın dediği gibi Adisyon Ara kısmından Acık kalan adisyonlar görüntülenir.

V5 pro son sürüm bir aydır sistemi kurduk günsonu sistem yapıyor zaten açık masa varsa. Gün sonu olmaz günsonu yaptıktan sonra biten günün içindeki adisyon bir sonraki güne kayıyor ilk defa öyle birşey ile karşılaşıyorum

V5 pro son sürüm gün sonu yapılırsa açık masa kalmaz bir sonraki güne eski bir adsiyon hesabı atıyor

Varlık ekranlarında masalar yerine farklı bir isimle varlık oluşturulup varlık tipi masa harici olan bir şey eklenmiş olabilir.

Yada ana bilgisayar ile terminallerin saat tarih ayarları farklı olabilir. Görmeden bu kadar yorum yapabiliyorum data’yı paylaşırsanız bakıp bilgi verebilirim.

Örneğin perşembe günü 24,25,26,27 nolu adsiyon açtım sonra hepsini kapatım hesabı akşamda günsonu yaptım ;sonra Cuma günü gün başı yaptım ve akşam gün sonu yaptığımda hesaplarda iki gün arasında orantısızlık olduğunu tespit ediyor ayrıntılı baktığında Cuma gününün içine 25 nolu adsiyon girmiş (perşembe günün adsiyonu) bu iki gün arasında hesap alımında orantısızlık ve karışıklık var

Ön sipariş durumunda olan ürünler olabilirmi ?

Ön sipariş durumu olamaz çünkü şiparişi kapattığı zaman hemen masa açılır

Ana bilgisayar ve terminal pc/tablet v.s tarih saat ayarlarını kontrol ettiniz mi?
Gün sonu alınıyorsa açık adisyon yoktur.
Hesapta farlılık var ise terminal veya ana pc saatinin farklılığından kaynaklanır.
Tam olarak sorunu anlayamıyoruz bu şekilde. Database’i wetransfere yükleyip paylaşırsanız bakıp sorunu çözmenizde yardımcı olmaya çalışırız.

merhaba tekrar kusura bakmayın hastalık nedeni ile yazamadım sistemi sadece ana masada kullanıyor kullanıcımız saat ve tarih de bir problem yok bir mail paylaşırmısınız database göndermek için eğer saat 16 00 da musait olursanız anydesk ile uzaktan bağlantı sağlayabilirsiniz

yada bir mail atabilir misiniz database atayım

Çok sık gün başı - gün sonu yapıldığı için sorun kaynaklanıyor.
Aynı dakikada adisyon kapatıp gün sonu alınmış ve ardından gün başı yapılmış.
Gün başı o kapanan adisyonun dakikası içerisinde olduğu için onuda rapora dahil ediyor.
Aynı günde saatler dakikalar içinde bir çok gün kapatma başlatma işlemi yapılmış.
Son adsyonuu kapattıktan bir süre sonra gün sonunu yapılıp. Ertesi gün işe başlamadan önce gün başı yapılırsa hiç bir sıkıntı olmaz.

3 Beğeni