Gün sonu raporu oluştururken zaman çakışması

merhaba,

Gün sonunu kendime mail ile gönderiyorum. dosyayı da WP_[=Helper.GetUniqueString().substr(4,2)][=Helper.GetUniqueString().substr(6,2)]_[=Helper.GetUniqueString().substr(0,4)].xps bu kodla oluşturuyorum. Yalnız şöyle bir sorun var dün 01:00 da gün sonu aldıysam. bugün 23:30 da aldığımda aynı gün olduğu için dosyayı oluşturmakta sorun yaşıyorum. Bu dosyayı saatli oluşturursam sorun çözülecek. nasıl yapabilirim.

dosya ismini su sekilde olusturmayi denediniz mi:

WP_{DATE:yyyy-MM-dd}_{DATE:HH.mm.ss}.xps

Olusacak dosya ismi; WP_2018-12-02_12.40.123.xps seklinde olacakdir…

2 Beğeni

Veya
%TIME:~0,2%_%TIME:~3,2%_%TIME:~6,2%.XPS
şeklinde yaparsanız SAAT_DAKİKA_SANİYE.XPS şeklinde de dosya oluşturabilirsiniz. 21_04_34.xps gibi.

İllaki Tarih olsun derseniz de ;
%date%_%TIME:~0,2%_%TIME:~3,2%_%TIME:~6,2%.xps
şeklinde parametre kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Ama bunlar sorununu çözmez, rapor dosyası oluşur sorunsuz… mail gönderirken dosya adını nasıl seçeceksiniz ?

1 Beğeni

çok mantıklı bir soru. dosyayı oluşturdum ama mail yollama eylemi ile dosyayı yazamadım. haliyle mail atmadı

Şöyle olabilir mi acaba bir deneyin ;

Dosya oluşturmak için şu parametreyi kullanın ;

%date%_%TIME:~0,2%.xps

Mail gönderilecek dosya adınada aynı parametreyi, yazın

c:\rapor\%date%_%TIME:~0,2%.xps

şeklinde. Bu şekilde tarih ve saat ile dosya oluşturacak, yani dakika ve saniye olmadan. Kopyalama ve taşıma işlemini bu şekilde yapabiliyorum, muhtemelen mail gönderirken de sorun olmayacaktır. Tek bir olasılık var, eğer saat 22:59:59 ise dosya oluşturduğunuzda ve 2 saniyelik gecikme ile 23:01:01 de de raporu mail göndermeye çalışırsa sistem dosyayı bulamayacaktır. Bu da çok düşük bir ihtimal.

bununla dosyayı oluşturmadı. d:\sambapos\reports\WP_[=Helper.GetUniqueString().substr(4,2)][=Helper.GetUniqueString().substr(6,2)][=Helper.GetUniqueString().substr(0,4)][=Helper.GetUniqueString().substr(8,2)].[=Helper.GetUniqueString().substr(10,2)].xps

şunu yazdığımda ise dosyayı WP_1203_2018_08.22 bu formatta oluşturuyor fakat dosyayı bulamıyor. tarih olduğunda bulup saat eklendiğinde bulmaması acayip:)

Son yazdığım çözüm işe yaramadı mı ?

dosyayı oluşturmadı bu yöntem

Bir yerde hata yapmış olabilirsiniz, ilk verdiğim parametrede oluştu demiştiniz, ikincide sadece dk. ve saniyeyi çıkardım.