Giderler Raporu Hakkında Yardım

Merhaba arkadaşlar. Raporlar kısmında 2 konuda yardımınza ve tavsiyenize ihtiyacım var.
Kasada Nakit, Garanti KK ve Cardplus KK diye 3 ödeme tipi var. Bunları sorunsuz alıp raporluyorum. Ayrıca ödemeleri $,£,€ ve TL olarak ödeme alıyoruz. Alttaki rapor örneğinde Giderler kısmında Nakit 482,52 TL yazıyor. Ben bunun neyin gideri olduğunu bilmiyorum. Bu giderin altına kalem kalem hangi işlemden veya adisyondan detay yazdırabilir miyim ? Bu benim için büyük problem. Düşünün ki kasanızda bir gider raporu var ama neden olduğunu bilmiyorsunuz.
1

1. Sorum ;
    Raporlar kısmında çok basit ve 4-5 sütundan oluşan bir rapora ihtiyacım var. Bu kısımda ilgili tarihe ait sadece MAsa no, Ödeme Tipi (Nakit mi, Garanti mi, Cardplus kart mı, Doviz mi), saati ve en altta toplamın yazması yeterli.

Önerileriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba;
istediğiniz bilgi default gelen Kasa raporunun ilk bölümünde var.
Bunu kendi farklı bir raporunuzda kullanmak istiyorsanız, oradan aynı bilgileri alıp kendi raporunuza yapıştırabilirsiniz.

Bkz.

Ayrıca istediğiniz raporu tabiki yapabilir / yaptırabilirsiniz.
Raporlar hakkında en temiz bilgiyi Forum sitesinden alabilirsiniz. orada İngilizce olarak dilediğiniz raporu arayın ve çıkan sonuçları kendinize göre özelleştirin.
Yok ben uğraşamam diyorsanız ya bayilere yada merkeze ulaşın size ücreti mukabil yaparlar istediğiniz raporu

Merhaba,
Bahsettiğim gider manuel olarak girilen giderler değil.
Döviz ile yapılan satışlardaki TL para üstü hareketleri de gider nakit olarak gösteriliyor. Ben bu giderlerin ayrı ayrı detayını sormuştum.
Zahmet edip yazdığınız için de ayrıca teşekkürler.

[Detay:2,1,1,2,1, 1]
>Tarih Saat|No|Masa|Ö.Türü|ID|Tutar
{REPORT TICKET DETAILS:T.Date,T.Time,T.TicketNumber,[EN.Masa]+[EN.Müşteri],T.TotalAmount,T.Id,PT.Name::[=FD('{0}','dd/MM/yyy - ddd')]  {1}| # {2}|{3}|{6}|{5}|{4} ₺}
>Toplam|||||{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.Sum} ₺
1 Beğeni

Dostum çok teşekkürler. Tam istediğim rapordu bu. Eline sağlık.

Düzenleme Yetkim olmadığı/Alındığı için buraya yazıyorum

>Gelirler Toplam||
TL||{ACCOUNT DEBIT TOTAL:Nakit}
Dolar||[=F(TN('{ACCOUNT DEBIT TOTAL:Dolar Nakit}')/TN('{REPORT SQL DETAILS:SELECT ExchangeRate FROM ForeignCurrencies Where Name = 'Dolar' :F.ExchangeRate}'))]
GBP||[=F(TN('{ACCOUNT DEBIT TOTAL:Gbp Nakit}')/TN('{REPORT SQL DETAILS:SELECT ExchangeRate FROM ForeignCurrencies Where Name = 'Gbp' :F.ExchangeRate}'))]
Euro||[=F(TN('{ACCOUNT DEBIT TOTAL:Euro Nakit}')/TN('{REPORT SQL DETAILS:SELECT ExchangeRate FROM ForeignCurrencies Where Name = 'Euro' :F.ExchangeRate}'))]
Credit Card||{ACCOUNT DEBIT TOTAL:Credit Card}
1 Beğeni

2 Beğeni