En büyük sorunum SIFIR fiyatli ürünler ve hesap alinmasi

Merhabalar,

ilk önce SambaPOS ile yaklasik 6 aydir bir tanisikligim oldugunu belirteyim. Bu süre zarfi icinde epey yeni seyler yaptim. SambaPOS 5 artik yavas yavas istedigim KIVAMA gelmek üzere. Fakat henüz cözemedigim ve benim icin gercekten cok önemli olan bir sorun var: Oda sifir fiyatli ürünler ve o masanin hesabinin alinmasi:

Film de sanirim daha iyi anlayabilirsiniz:

Bizde 4 kisi bir restaurantda gittiginde, genelde MENÜ seciyorlar ve menü secildikten sonra diger ürünler ücretsiz ve tadimlik olarak masaya getiriliyor. Filmde 76 olan (yukardaki) adet sayisi bazen 200 felan olabiliyor. Ki bunlardan belkide 10 tanesinde fiyat var.

Hesap alirken, özellikle alman usulu veya SPLIT hesap ödemelerde, garsonlarin yukari asagiya gidip, ürünleri secip, hesap almalari artik bir DERT olmaya basladi ve sürekli sikayet ediyorlar.

Öyle bir cözüm ariyorum ki, hesap alirken SIFIR ürünleri göstermesin. Ya da öyle bir eylem kural olsun ki, SIFIR ürünleri ignore yapsin ve sadece ücretli ürünleri göstersin.

Umarim derdimi anlatabilmisindir.

Öneri ver fikir icin simdiden Tesekkürler.

Erkan Kaplan

Erkan bey, Ödeme ekranında sıfır fiyatlı ürünleri göstermeme gibi bir şansımız yok.

Bunun için size önerebileceğim aşağıdaki gifte belirttiğim gibi belirlediğiniz ürünler üstte fiyatsız olan ürünlerin ise ayrı bir şekilde alt kısımda gösterebilirsiniz bu sayede işletmeci ürün aramak zorunda kalmaz.

Eğer talebinize uygun bir durum ise aşağıda belirttiğim adımları uygulamanız yeterli olacaktır;

1-) Ürün Etiketi Başlığı Ekleme;

Ana Menü > Yönetim > Program Ayarları > Ürün Etiketi Başlıkları Kısmına Aşağıdaki Görselde Paylaştığım Gibi Bir İsim Oluşturun ve Kaydet diyin.

2-) Sipariş Durumu Güncelle Eylemi Düzenleme;

Ana Menü > Yönetim > Otomasyon > Eylemler > Sipariş Durumu Güncelle Eylemini Bularak Düzenle Diyerek Görselde Belirttiğim Şekilde Uygulayınız.

3-) Ödeme Ekranı Görüntüle Eylemini Kullanıyoruz;

Ana Menü > Yönetim > Otomasyon > Eylemler > Ödeme Ekranı Görüntüle Görselde Belirttiğim Gibi Olmalıdır (Eğer Daha Önce Bu Eylemde Değişiklik Yaptıysanız Aşağıda Belirttiğim Şekilde Düzenleyiniz)

4-) Yeni Sipariş Ekleme Kuralını Düzenliyoruz;

Ana Menü > Yönetim > Otomasyon > Kurallar > Yeni Sipariş Ekleme Kuralı Bularak Belirttiğim Alanları Görselde Belirttiğim Şekilde Düzenleyiniz;

5-) Ürün Etiketi Editörü Alanı Düzenleme;

Ana Menü > Yönetim > Ürünler > Ürün Etiket Editörü Bu Alanda Bulunan Fiyatlı Kısmındaki Boş Alanlara İlk Olarak Fiyatı 0 Olan Ürünlerinizin Karşısına Hayır Yazmanız Gerek Daha Sonra İse Fiyatlı Olanların Karşılığına Evet Yazmanız Yeterlidir.

2 Beğeni

Bu sorunu çözdü @erkan_kaplan

@veysel
hocam fikir icn cok tesekkürler.
Fakat bende %90 oranainda hesap alinirken SPLIT (alman usulu ödeme) uygulaniyor.

Suanda üstünde calistigimiz yöntem biraz daha farkli, aslinda biraz Advance Split’in irzina gecmis gibi olduk…Epey bir manupule ettik onu.

Bir sonraki sorun, Samsung Tabletlerden yapilan siparisleri etiketleyebilmek veya IF Kurallarini gercekten SIFIR fiyata göre calistirabilmek…Fakat dedigim gibi, Eylem ve Kural yapisini fazla bilmedigim icin ilerlemem biraz yavas oluyor.

bir adaim daha ilerdeyiz.
Tablet siparislerim de sorunsuzca ücretsiz olarak kayit ediyor:

image

SIFIR fiyatli ürünler düzenli bir sekilde gelmiyor. Onuda belirteyim.
Atiyorum 10 tane sifir fiyatli üründen sonra 1 tane cola geliyor…arkasindan tekrar 10 tane daha sifirli ürün geliyor, sonra 2-3 tane de sifir fiyatli ürün. (Tabletten veya kasadan manuel siparis girislerinde)

Ben şöyle birşey yapmıştım. Garson hamburger menü giriyor. Menü içecek giriyor menü içecek otomasyon olarak ikram çalıştırıyor. Böylelikle ödeme ekranına gelmiyor. isterseniz görselleride atabilirim

Tesekkürler hocam. Tabiki, elbette seve seve izlerim.
Benim aradigim cözüm yöntemi daha cok SIFIT fiyatli ürünler ile ilgili.