Cep Garsonu - Mobil Sipariş Uygulaması

@Serhatoglu bunu kendi sql ilemi test edecegiz yoksa sizin belirlediginiz sql mi.

Bu uygulama sadece demo gösterim içindir. Uygulamayı indirdiğinizde bizim vps sunucularımızdaki veritabanına bağlı olarak çalışmaktadır. Dolayısı ile test ederken SambaPOS ekranındaki aksiyonları göremeyeceksiniz ama ben bunları zaten yukarıdaki videolarımda ve ekran görüntülerinde paylaştım.

1 Beğeni

videoyu izledim o durumda yüklemeye ihtiyac yok sanırım daha önce yüklemiştim…

Siz bilirsiniz, yeni özellikleri deneyimlemek isterseniz indirin.

Sipariş bildirimlerini de SambaPOS ile iletebilme özelliği eklendi.

-

1 Beğeni

Ürün bilgisi gösterme özelliği eklendi.
Hem Türkçe hem de İngilizce olarak ilgili ürün seçildiğinde sol üst köşedeki i simgesine tıklandığında ürünün içeriği veya kullanılan malzemeler gibi tanımlama bilgisi görülebiliyor. Uygulama diline göre açıklamanın dili de otomatik değişiyor. Tabi yine tüm bilgiler SambaPOS veritabanından anlık çekiliyor.
Yarın da aşağıdaki görselde gödüğünüz Satış Durumu na göre ürün bittiğinde ürünü satışa kapatacağız.

1 Beğeni

2 yeni özellik ekledik
Paket serviste minimum tutar ve Ürün tükendiğinde satışa kapatma.

1 Beğeni

Doğum günü olan müşterilere küçük bir jest …
Tabi özel iskontolu veya ikram ürünler de verilebilir.
Toplu bildirim gönderilerek kampanya duyuruları yapılabilir.

2 Beğeni

Merakla yarını bekliyorum bakalım ne çıkacak

2 Beğeni

Artık işin makyaj ve fantazi kısmına geçtik, daha başka neler eklenir düşünüyoruz, varsa aklınıza gelen, şu da olsa iyi olur diyebileceğiniz bir özellik ekleriz.

2 Beğeni

ben ındırdım fakat kendı sıstemıme nasıl entegre edecegım soylersenız deneyıp sızede onerılerde bulunabılırım . beta testlerı boyle yapılıyor sambaposta . gercek deneyım . @Serhatoglu bır kac bayı yada arkadası secıp kulandırsaydınız sankı daha kolay olurdu test ısı . elbette benımkısı onerı . yoksa nasıl anlayabılırız nezaman ne olacagını . oburturlu sadece uygulamayı ındırdık hımmm evet uygulama guzel dedık kaldı kenarda . malesef bence test ıcın bır gurup yada belırlı bırılerını secın daha mantıklı olur

1 Beğeni

3 bayii kendi aramızda deneyimledik Münir bey, kurulum için canlı veritabanını kullanmak pek mantıklı değil. Çünkü Cep Garsonu standart varolan yapı üzerinde çalışmaz. SQL kurulumundan itibaren sıfır kurulum gerektiriyor. Sonrasında bir takım konfigürasyonlar yapılması gerek. Bunları otomatize etmek için bazı çalışmalar yapıyoruz.

Mesela en önemli handikaplardan birisi şu ;
Müşteri varlığının Birin Alan Adı mutlaka [Telefon] olması gerek, bunun en önemli nedeni aynı isimde müşteri varlığı oluşturulamıyor olması. Ama telefon numarası unique ( eşsiz) bir değer olduğundan ve Cep Garsonundan üyelik kaydı yapılırken telefon numarasını kullanıyor olmamız en önemli gereklilik. Bende dahil bugüne kadar bir çok bayi Birincil Alan Adını hep [Adı] olarak kullandığımız için mevcut veritabanındaki müşterilerin toplu olarak düzenlenmesi ve yeniden içe aktarılması gerekiyor. Aksi halde aynı isim ve soyisimde oluşacak kaçınılmaz kayıtlarda SambaPOS çökme sorunu yaşıyor.

Diğer konu SQL kurulumu, Cep Garsonu için IIS üzerinde çalışan kendi web apimizi yazdık ve özel bir SQL Instance Name belirleyerek (127.0.0.1\SQLSAMBA) gelen ve giden istekleri bu şekilde yönetiyoruz.Bu api üzerinde push bildirim, müşteri kaydı, ve web tabanlı sipariş yönetim sistemimiz çalışıyor. Yani yemek sepeti gibi ama bizde her şey bire bir SambaPOS da ayarlandığı gibi geliyor.

1 Beğeni

@Serhatoglu Ozaman Sunu Mu Anlamalıyım . HAlı HAzırda Sambapos Kulanıcıları Bu ;URunu Satınalmak Ve Kulanmak ISterse . Buyuk Ihtımal Cok Zor Bır Surec Gecırecek Sebep Su ( zor kısmı sızle ALakalı ) HerseyıBastan Kurmak Oluysturmak Gerekecek . Baska Bır HAndıkap Kendımı Sırek ^musterı OlarakKabul Ederesem Var Oalan Sıstemın Dısında :Ayaralar Olacagı Icın Bırde Elımde Bır Dokumanda Olmauacak Sanırım . Bu Sebeplede Anlık Gerı Donus Hemen Mudahale ( Bu arada emınım sız sureklı 7/24 hzmet vereceksınızdır ama mutlaa gerı donus yapamayacagınız musterıler olacaktır ) bu sebeple buda bır handıkap . sambaposun ıcınde bu halıyla kulanılabılecek bır arguman gelıstırmek daha mantıklı olurdu dıye dusunuyorum zıra alıp hemen kulanılabılecek bır urun daha mantıklı . mesela @mehmet meyle ıletısımdemısınız bılemıyorum . ama onlarla kordınelı bır ıs gelıstırılebılır dıye dusunuyorum . bıldıgım kadarı ıle zaten halı hazırlı boyle bır ıs gelıstırılıyor tam entegre calısan . bır bırınıze katkınız olabılır dıye dusundum . neyse netıcede bır calısma ve emek var . ellerınıze saglık dıyorum . bu arada kordıne calısmak lazım dememın ozelıkle sebebı ben cok uzunzamandır aılenın bır parcasıyım . ve ogunden bu gune hep herseyı paylastık paylasıldı herkes herkese yardım ettı . amac buydu sımdı ıs gelıstırme fıkır ve proje konusundada oleyle olmalı dıye dusunuyorum . Sebebıde Su sız var olan yapıya sureklı entegre olmaya calısacaksınız her guncellemede sıkıntı yasayacaksınız . ama proje sambapos ıcınde gelısırse ( bu arada sambaposla entegre calıstıgını var sayarak konusuyorum bunu ) her guncellemede bu uygulamada goızetılerek gelısecektır . dıyorum cok uzattım ve bıtırıyourum . ellerınıze saglık tekrar

1 Beğeni

Merhaba Münir bey, köklü bir değişiklik yok aslında. Varolan sistemlerin veritabanı yedeğini alıp Sql yeniden kurmak ve müşteri varlık tipine bir kaç özel alan ekleyip ve birincil alan adını Telefon yapmak. Yeni kurulacak olan sistemler ise daha kolay olacak. Hazır bir cfg ile 1-2 saatte kurulum yapılabilecek.Menü yapısına göre bu süre uzayıp kısalabilir. Koordineli çalışma konusunda @mehmet beyle iletişim halindeyiz. Detaylı bilgileri önümüzdeki süreçte paylaşacağız.

1 Beğeni

@Serhatoglu Ozaqman Kolaylıklar Dılerım . Yolunuz Acık Olsun

2 Beğeni

@marikoglu na katılıyorum. uygulamayı indirdik ancak çok fazla içeriğe hakim olmayınca bu konuda fikir beyan etmemiz elbet zor. ancak takdir ettigim bi uygulama yaptıgınızı belirtmek isterim.
iyi çalışmalar. Başarılar

1 Beğeni

Sepetim sayfasındayken sipariş adedini artırıp azaltma özelliği eklendi
Sipariş Takip ekranında daha önceki siparişleri yineleme özelliği eklendi.

1 Beğeni

Bu arada hem Türkçe veritabanı hemde İngilizce veritabanı için ayrı ayrı demo uygulamamız hazır, yayınlandığı anda indirip kendi veritabanınızda test edebileceksiniz. Kurulum ve yapılandırma için 1-2 gün içinde döküman yayınlayacağım. Zaten markette onaylanma süresi de 1 haftayı buluyor.

1 Beğeni

Yoğun zamanlarda veya farklı sebeplerden dolayı Paket Servis sistemini kapatabilme özelliği eklendi.

1 Beğeni

Cep Garsonu Kontrol Merkezi

1 Beğeni