Cep Garsonu Kurulumu Nasıl Yapılır

Merhaba arkadaşlar ;
Bugünlü yarınlı demo uygulamamız markette yayınlanacak. Bu süre zarfında demo kurulum yapmak isteyenler için aşağıda bir kurulum dökümanı paylaşıyorum. Dökümanda herhangi bir eksik yada yanlış yoktur. 5-6 farklı sıfır bilgisayarda defalarca denenmiştir. Tüm adımları dikkatlice uygularsanız sorunsuz bir kurulum yapabilirsiniz. Yine de takıldığınız yerde sorularınız olursa buradan cevaplayacağım.

Kurulum Yönergeleri PDF :

Cep Garsonu Kurulumu.zip (2.3 MB)

Bu doküman Cep Garsonu Kur uygulamasını çalıştırdığınızda otomatik olarak Masaüstünde yer alacaktır, ihtiyaç durumunda oradan da ulaşabilirsiniz.

Kurulum Dosyasını Buradan İndirebilirsiniz

Biz kurulumu 20-25 dk içinde bitiriyoruz, siz ilk defa kurduğunuz için belki biraz daha fazla zaman alabilir. Aşina olduktan sonra sizde en fazla yarım saatte kurulumu bitirebilirsiniz. Kurulum bittiğinde SambaPOS Mobil Siparişler varlık ekranında aşağıdaki gibi Login ekranı gelmiş ise artık kullanıma hazırsınız demektir. Uygulama yayınlandığında direk bilgisayarınızın IP adresini girerek deneyimleyebilirsiniz.

6 Beğeni

Düzenlemeler için rezerve …

1 Beğeni

1 Beğeni

15 dk kurulumu bitirdim
Sql kurulumu gibi basit
Tüm özellikler sorunsuz çalışıyor

2 Beğeni

Hayırlı Olsun. Geliştirmeye Devam

2 Beğeni

yerel iis yerine uzak server kurulumu yapılabilirmi domain üzerine? örnegin ben localhost müsteri ekranı için ön bankoya tablet koyarak 192.168.1.100 ile iis üzerinden görüntü almaktayım.

Evet yapılabilir ama senaryo biraz değişmeli o durumda. SambaPOS kullanmayan müşteriler için zaten bulut tabanlı sipariş alma sistemi bu şekilde çalışacak şekilde geliştirildi. Tablet ile IIS 'e bağlanabilirsiniz ebette ama bunun Cep Garsonu ile bağlantısı nedir anlamadım ?

localhost kullanması.

Biraz daha açıklamalı anlatırsanız cevap vereyim ama localhost kullanmak dediğiniz şey cihazın KENDİSİNİ işaret eder. Yani bir cihaza yol gösterirken kendi üzerine bak, bu sistem senin kendi üzerinde çalışıyor demektir.

1 Beğeni

kurulumu Default web site üzerinden anlatımlı oldugundan benim gibi default web siteyi baska amacla kullanan varsa kurulumda hata yapabilir. benim default web sitem wwwroot dosyasında degil örnegin. ve iki web sitesi çalışması için localhosttan ziyade domain veya sub domain ihtiyacı olacaktır diye düşünüyorum.

Bunun adını istediğiniz gibi değişebilirsiniz, port ayarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Yukarıdaki anlatım DEMO kurulum içindir. Mesela yemek sepeti olan bir sistemde DEMO kurulum yaparsanız çalışmayacaktır. Demek istediğim IIS ve çalışma prensibine ne kadar hakimseniz sistemi o kadar kendi keyfinize göre esnetebilirsiniz.

1 Beğeni

örnek olarak yemek sepetide dahil. demo kurulumda yemek sepeti ile birlikte DEMO kurulumda calısmayacaktır. doğrumu anlasıldı?

Evet çalışmayacaktır, bunun için ya bizim yada yemek sepetinin portunu değiştirmemiz lazım.

1 Beğeni

Fikir vermesi açısından uygulama çalışmalarımızdan bir örnek ;
Masalarda kullanmak üzere yaptığımız tasarımlar.

Masa QR kodları :

Uygulama indirmek için işletmenin bazı yerlerine konumlandıracağımız QR link çalışması. QR kodunu büyük çalışmamızın sebebi müşteri masada otururken 3 mt mesafeden kodu okutabilsin.Çalışma A3 ebatlarında.

Baskı sonrası sticker yada kart şeklindeki çalışmayı aşağıdaki plexi masaüstü aparatı ile masalara yerleştirerek kullanılabilir. Veya sticker olarak bastırıp peçeteliklerin üzerine de yapıştırılabilir.

image

Bayram dolayısı ile uygulamamız yetişmeyecek gibi görünüyor, bayram sonrası mekandan fotoğraflar paylaşabilirim.

1 Beğeni

Selam Ürünlerin Extra özellik ve çeşni kısımlarını göremedim.Urune özel Detayları neli olsun kısımlarını nasıl çözüyorsunuz Garson yokken?

Ürüne özel Extralar varmi

Sipariş etiketlerinden bahsediyorsanız Demo Restaurant menüsünde Paça ürününü seçtiğinizde görebilirsiniz.

Masa qr çalışması uygulama örneğimiz.

1 Beğeni