Başka bir Veritabanından Veri aktarımı

Merhabalar ;
Bir müşterimiz internetten demo sürümü indirip tüm menüyü, adisyon ve sipariş etiketlerini girip ayarlamış. Bunu kendi oluşturuduğum ve şablon olarak kullandığım veri tabanına aktarmanın bir yolu varmıdır ?

Merhaba,

Tabiki mümkün İlgili dökümanın linkini Paylaşıyorum…

https://kb.sambapos.com/4-23-local-dbdeki-verileri-sqldeki-veritabanina-aktarma/

Teşekkürler ama bizdeki durum localdb de değil normal sql express kurulmuş ve ben sadece ürün, menü, adisyon ve sipariş etiketlerini aktarmak istiyorum.

En başından buyana hazır bir tek DB üzerine tüm müşterilere kurulum yapılmasına/yapmanıza karşıyım.

SambaPOS’u diğer tüm rakiplerinden ayıran en büyük özelliklerinden birisi olan “ihtiyacı olmayan kullanıcıya ihtiyacı olmayan butonu özelliği göstermeme -olayı olabildiğince sade tutma-” özelliğimizi bu şekilde ortak DB kullanarak yok ediyorsunuz.

Olası bir hatayı veya yanlışlığı onlarca farklı kullanıcıya taşıyorsunuz.

Halbuki bizler bu olmasın ama sizlerde müşterilerinizde zaman kazanın diye Import/Export özelliği yaptık.
Sizden hazırladğınız özellikleri birer Import Dosyası haline getirmenizi ve ihtiyacı olan müşteriye ihtiyacı olduğu kadar ilave özelliği eklemenizi istedik sürekli.
Bu sebeple de başka bir DB den Ürün Menü gibi girilmiş bir takım bilgilieri başka DB ye taşımanızı istemiyoruz.

Hiç bir kullanıcıya ihtiyacı olmadığı halde belki seneye kullanır diye Paket Servisi yüklemeyin, veya ihtiyacı olmayan özellikleri aktive etmeyin.
Bu ileride size de çok zaman kaybettirecek bir sorun giderme süreci çıkartabilir.

Bunun yerine yüklemek istediğiniz özellikleri Import / Export ile alıp verin. Bkz. https://kb.sambapos.com/2-4-2-dosya-import-export-nedir-nasil-yapilir/

1 Beğeni

Müşterinin istemediği bir özelliği yüklemiyorum zaten Mehmet bey. Mesela şablonumda yemek sepeti ve paket servis gibi varlık ekranlarını siliyorum, sadece bu müşterinin menüsü biraz geniş ve epey emek vermiş etiketler için, yeniden yapmak 3-5 saat zaman alacak gibi görünüyor. Zamandan kazanmak için böyle bir şey yapmak istedim. Çünkü renkleri ve ürün fotolarına varana kadar girmiş.
Mümkün değilse mecburen manuel gireceğiz.