Android caller id sorunu

Merhaba, müşterimiz 2 adet android caller id lisansı aldı ve 2 ayrı telefonda kurulumunu yaptık, sistem çalışıyor.

ancak telefonlardan 1 tanesinde telefon uzun süre kullanılmadığında yada belirsiz bir zamanda gelen çağrıyı sambapos a iletemiyor. diğer telefonda hiçbir sorun yok.

Bu sorunu yaşarken telefonun ayarları aşağıdaki gibidir :

  • her zaman wifiye bağlı (sambapos ile aynı ağda)
  • uykudayken wifi herzaman açık
  • wifi cihazımızda, mesaj server ayarlarında, cat6 kablo uçlarında herhangi bir sorun oldugunu düşünmüyorum çünkü diğer telefonda hiç sıkıntımız yok.

sıkıntı yaşanan telefonun ekran görüntülerini paylaşıyorum.

1 Beğeni

@mehmet abi var mı bir tavsiyeniz ?

Merhaba,

Farklı bir telefon ile deneme şansınız var mı ?

aslında öncesinde farklı bir telefonda (galaxy s7 edge) 1-2 hafta müşteri kullanmıştı ama o telefonda da benzer sorunlar vardı, mesela program herzaman en üstte durursa ancak numaraları sambaya iletiyordu


bizde telefonu değiştirmek gerek dedik, çünkü 1. android caller id nin kurulu oldugu telefon tam istediğimiz gibi çalışıyor. ama malesef müşterinin yeni temin ettiği telefon da sıkıntı yaşanıyor.

Çözüm 1 Gereksiz uygulamaları silin arkaplanda fazla uygulama çalıştığı zaman işlemci yetersiz kalınca bazı uygulamaları sonlandırıyor.
Çözüm 2 Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Üç Nokta > Gelişmiş Ayarlar > Uyku Modundaki Uygulamalar eğer SambaPOS bu alanda uyku moduna alınmadıysa uygulama arka planda çalışmaya devam edecektir. Uyku moduna alınmış ise uyku modundan çıkartın.
Çözüm 3 telefonu callerid olan sabit hatta yönlendirin :slight_smile:

Android cid apk nereden indirdiniz