Adisyonda bulunan ürünleri ürün gruplarına ve adetlerine göre farklı yazıcılara yazdırma

Mevcut durumda iki adet Siparişleri yazdırma görevi çalıştır ile ürünleri iki yazıcıdan da ayrı ayrı yazdırabiliyoruz.
ama
Adisyonda sadece pide siparişi var ise siparişler sadece pide yazıcısından, Sadece kabap var ise sadece kebap yazıcısından çıktı almak istiyoruz. Bununla ilgili nasıl bir yöntem kullanmalıyız. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz

Yazdırma görevlerine hiç baktın mı?
İstediğin yazıcıdan istediğin çıktıyı alabilirsin

Merhaba,

Bu işlem için yapılması gerekenleri aşağıda paylaşıyorum;

1.Adım

Öncelikle Ana menü -> Yönetim -> Ayarlar -> Program ayarların ’ dan Ürün etiketi başlıklarına Yazıcı adında etiket ekleyin.

2.Adım

Ürünler -> Ürün Etiketi Editörüne gelin.Pide ve Kebap ürünlerini bulun 1.Adımda eklediğiniz yazıcı isimli sütuna PK yazın

3.Adım
Yeni bir yazdırma şablonu oluşturun.

Şablon içeriği;

[LAYOUT]
<T>Adisyon
<L00>Tarih:{TICKET DATE}
<L00>Saat:{TIME}
<L00>Masa:{ENTITY NAME:Masa}
<L00>Adisyon No:{TICKET NO}
<F>-
{ORDERS}

[ORDERS:ITEM TAG:Yazici=PK]
<L00>- {QUANTITY} {NAME}
{ORDER TAGS}

[ORDERS:Iade]
<J00>- {QUANTITY} {NAME}|**Iade**
{ORDER TAGS}

[ORDER TAGS]
-- Format for order tags
<L00>     * {ORDER TAG NAME}

4.Adım
3 adet daha yazıdırma görevi oluşturmanız gerekiyor.

1. Yazdırma görevi sadece Pide’nin çıkacağı yazıcıyı belirlediğimiz ve yeni eklemiş olduğunuz şablonun seçili olması gerekir.

2.Yazdırma Görevinde sadece Kebap’ın çıkacağı yazıcıyı ve yeni eklemiş olduğumuz şablonun seçili olması gerekir.

3.Yazdırma Görevinde ise ;

Kebab’ın çıkacağı yazıcı seçili ve Normal Mutfak sipariş Şablonu seçili olmalı
Pidenin çıkacağı yazıcı seçili ve Normal Mutfak sipariş Şablonu seçili olmalı
Ekstra bir satır daha olmalı ve ***** olarak bırakılarak yazıcısı ve Mutfak sipariş Şablonu seçili olmalı

5.Adım
Eylem oluşturma;
Görselin En altında bulunmaktadır.

6.Adım
Kural Oluşturma;

Ayrı Ayrı siparişleri mutfağa yazdırma görevini başlat;

!(TN('{ORDER DETAILS:O.Quantity.sum:(MG=Kebaplar)}') > 0 && TN('{ORDER DETAILS:O.Quantity.sum:(MG=Pideler)}') > 0)

Siparişleri mutfağa birleşik pide;

TN('{ORDER DETAILS:O.Quantity.sum:(MG=Kebaplar)}') > 0 && TN('{ORDER DETAILS:O.Quantity.sum:(MG=Pideler)}') > 0

Siparişleri mutfağa birleşik kebap;

TN('{ORDER DETAILS:O.Quantity.sum:(MG=Kebaplar)}') > 0 && TN('{ORDER DETAILS:O.Quantity.sum:(MG=Pideler)}') > 0

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra yazdırma görevleri istediğiniz gibi çalışacaktır.

3 Beğeni

Neden bu kadar karışık yapıyorsunuz ki.???

Mantıklı bir sebebi var mı?

Merhaba Sezgin Bey
Biraz daha açıklamaya çalışayım.

Yeni girilen bir sipariş içeriğinde hem pide grubundan hemde kebap grubundan ürün var ise iki yazıcıdan da aynı ürünlerin çıkmasını bu şart haricinde normal yazdırma şeklinde çalışmasını yapmak için uğraşıyoruz. Bu durum beraberinde ürün servisine kısmen yardımcı olacağını düşündüğümüz bir çalışma.

Yazdırma görevlerinden ürün-yazıcı eşleştirmesi çok kolay yapılabilir.
Bu kadar detay son kullanıcılar için çok karışık olacaktır.

Merhaba
Kurallardaki yazdırma görevleri içerisinde ki kısıtlamaları alttaki şekilde düzenlediğinde ürün etiketi ve yeni yazdırma görevi oluşturmama gerek kalmadı

TN(‘{ORDER DETAILS:O.Quantity.sum:(MG=KEBAP) AND (OS.Status=Yeni)}’) > 0 && TN(‘{ORDER DETAILS:O.Quantity.sum:(MG=PIDE) AND (OS.Status=Yeni)}’) > 0

2 Adet yeni yazdırma görevi ve eylem oluşturdum
Adisyon kapanıyor kuralını da alttaki gibi düzenlediğim de istediğim sonucu tam olarak karşıladı.

Teşekkürler

Haklısınız yazdırma görevleri çok gelişmiş çözümler sunabiliyor.
Ancak pide ve kebap gibi pişme süresi farklı olan ürünleri aynı anda masaya servis etme konusu da özenli olan müşteriler için iyi bir mutfak organizasyonu sağlayan bir çalışma bu.

2 Beğeni

Çok haklısın ama Konunun sorusu sadece pide varsa pide yazcısından çıktı almak.
Detaylı bilgi kafa karışıklığına neden olacaktır
Ama mutlaka birilerinin işine bu bilgilerde yarar Tşk…