Adisyon Birleştir Butonu

Selamlar SambaPOS ailesi;

Bir masada birden fazla adisyon olduğunda adisyon altında “Adisyon Birleştir” ve " Kapat" butonları aktif oluyor. Örneğin masada dört adisyon varken adisyon numaralarına tıklayıp seçmeden “Adisyon Birleştir” butonuna basarsak masadaki dört adisyonu tek adisyonda birleştirebiliyoruz. Garsonlar bazen yanlışlıkla masadaki iki adisyonu birleştirmek isterken adisyon seçmeden bu tuşa basınca tüm adisyonlar birleşiyor ve tekrar ayırmak zulüm haline geliyor. Adisyon altında çıkan “Adisyon Birleştir” butonuna bir onay mekanizması koymak mümkün mü ?

Ayrıca bir masada birden fazla adisyon var ise varlık ekranından varlık seçildiğinde o masada açık olan adisyonlar alt alta görünüyor ve adisyon altında sadece “adisyon birleştir” ve “kapat” butonları aktif.
Masaya 3. bir adisyon eklemek için adisyonlardan birine girip “Adisyon Ekle” butonuna basmak gerekiyor. Alttaki butonlara direkt “Adisyon Ekle” seçeneği eklenebilir mi ?

Otomasyon Komutlarının ilişkiler tabında visibilty seçeneklerinde Adisyon Listesi seçeneği varmış yeni fark ettim. :slight_smile:

Adisyon Birleştir butonunu için onay seçeneğini nasıl yapacağımı bulamadım hala.

1 Beğeni

Adisyonları birleştir butonu default olarak gelen ve üzerinde değişiklik yapamadığımız bir özelliktir.

Rol Listesinde belirlediğiniz rollere Adisyon Birleştir’i ilişkilendirebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim default gelen adisyon birleştir dışında eylem kural ve otomasyon komutu ile özelleştirerek adisyonları birleştirebildim. Fakat bunda da birleştirdiğiniz adisyonu çağırmada sorun yaşadım adisyonu kapatıp masa ekranını görüntüledim daha müsait bir zaman da adisyonu çağırma üzerinde çalışacağım.
Size son halini aktarayım dilerseniz bu şekilde kullanabilir üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

İşleyişini görmeniz için kısa bir gif;

Uygulamanız Gereken Adımlar

1- Otomasyon Komutu Ekleyin;

2- Otomasyon Komutu İlişkiler;

3- Adisyonları Birleştir Eylemi;

4- Adisyonları Birleştirdikten Sonra Restoran Ekranı Görüntüleme Eylemi;

5- Adisyonları Birleştirme Kuralı;

2 Beğeni

Buna benzer bir cözüm banada lazim :slight_smile:
Olusan yeni TicketID henüz bilinmedigi icin, tekrar giris yapmak zor, caresini bulamadim.